Резерва донесе безценна победа за Сирия над Индия и съхрани надеждите за класиране

Сирия постигна безценна победа над Индия с 1:0 в последния мач за двата тима от група “B” на Купата на Азия. Решаващото попадение за тима на Ектор Купер отбеляза появилият се след почивката Омар Хрибин в 76-ата минута. Така сирийците финишираха с 4 точки и на трето място в групата си след Австралия и Узбекистан, но имат всички шансове да се класират за елиминациите като един от четирите най-добри трети отбора. Индия пък завърши турнира с без спечелена точка и без отбелязан гол.

Индийците имаха добро положение още в 4-та минута, когато Наорем Махеш Синг се вклини отдясно и стреля, но вратарят на Сирия Ахмед Мадания успя да избие в корнер. Сирийците реагираха и на свой ред имаха чиста възможност да отбележат няколко минути по-късно, когато след изпълнение на корнер натурализираният колумбиец Пабло Сабаг стреля с глава, но индийският страж Гърприйт Санду успя да избие, а при добавката Айхам Узоу стреля над вратата. В 19-ата минута пък Езекиел Хам пробва далечен изстрел, но вратарят на Индия успя да избие. По-добрата игра на Сирия продължи, като футболистите на Ектор Купер имаха и сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия.

През втората част отново сирийците бяха по-активният отбор на терена. В 62-рата минута те направиха нов голям пропуск, когато влезлият като резерва на полувремето Омар Хрибин от стреля неточно с глава от добра позиция. Сирия продължи да натиска съперника си, като в Шест минути по-късно пък Амар Рамадан намери мрежата на Санду, но от външната страна. В крайна сметка логичното се случи в 76-ата минута. Ибрахим Хесар с добро подаване намери Хрибин, който с хубав и плътен удар по земя с десния крак изведе Сирия напред - 1:0.

До края на срещата индийците опитаха хаотичен натиск, но така и не успя да създадат нищо опасно пред сирийската врата и срещата приключи при този резултат.

Снимки: Imago