Дукати представи цветовете на Баная и Бастианини

Заводският тим на Дукати в MotoGP представи цветовата схема, с която ще се състезават световният шампион Франческо Баная и неговият съотборник Енеа Бастианини през новия сезон. На външен моторите са почти същите - няма промяна в цветовете и спонсорите, като основната разлика с миналата година е, че фонът на състезателните номера на Баная и Бастианини - 1 и 23, е вече червен.

Сезон 2023 се оказа изключително успешен за Дукати - заводските и клиентските пилоти на марката спечели 17 победи от 20 старта, а Франческо Баная записа втора поредна световна титла. Точно Баная сложи край на 15-годишната суша на Дукати през 2022, а през миналата година се бори до последното състезание за титлата срещу Хорхе Мартин.

Куартараро: Срещу Дукати е много трудно

Баная е фаворит за титлата и този сезон, а Бастианини се надява на по-успешен втори сезон с Дукати, като миналата година пропусна много състезания заради падания и контузии, но въпреки това спечели една победа.

Маркес: Щеше да ми е по-лесно да остана в Хонда