Фрайбург пропиля два гола аванс, но все пак измъкна трите точки срещу Хофе

Фрайбург измъкна драматична победа с 3:2 над Хофенхайм в мач от 18-тия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с 2:0 с голове на  Лукас Хьолер (37’) и Винченцо Грифо (55’), Хофе успя да изравни чрез попадения на Ваут Вегхорст (57’) и Максимилиан Байер (77’). Роланд Шалай обаче донесе победата за тима на Кристиан Щрайх пет минути преди края на редовното време, при това с човек по-малко, тъй като Мануел Гулде бе изгонен в 82-рата минута.

Eдва в 28-ата минута дойде първото по-опасно положение, като то бе за гостите. Антон Стах пробва далечен изстрел, но бе далеч от целта. Седем минути по-късно пък Фрайбург пропусна най-чистото положение в мача дотук. Роланд Шалай се озова в много чиста позиция и стреля опасно, но стражът на гостите Оливер Бауман успя да избие. Домакините все пак успяха да поведат в 37-ата минута. Винченцо Грифо навлезе в наказателното поле на Хофе и копна топката към Лукас Хьолер, който с красив удар с пета се разписа. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след преглед с ВАР голът бе признат.

В началото на второто полувреме Жорди Макенго от Фрайбург имаше чудесен шанс да вкара втори гол, но ударът му мина встрани от вратата. В 55-ата минута обаче домакините успяха да удвоят аванса си. Флориан Грилич допусна груба грешка в защита и загуби топката, а от това се възползва Винченцо Грифо, който майсторски се обърна и прати топката в мрежата с левия крак - 2:0. Хофе обаче успя да върне един гол само след две минути. Ваут Вегхорст се възползва от дълго центририране и свали топката с глава към Максимилиан Байер, който му върна подаването, а нидерландецът с премерен удар направи безпомощен Ноа Атуболу за 2:1.

Това сякаш даде още сили на Хофе, който в 77-ата минута възстановиха равенството. Дълго подаване на Грилич намери Максимилиан Байер, който се измъкна от защитата на Фрайбург и с топовен шут с десния крак не остави шансове за Атуболу и изравни - 2:2. Последваха още критични минути за домакините, които пет минути по-късно останаха с човек по-малко, след като Мануел Гулде препъна Андрей Крамарич и бе изгонен с втори жълт картон. Въпреки това обаче Фрайбурх успя отново да излезе напред. В 85-ата минута Максимилиан Егещайн центрира към Роланд Шалай, който стреля опасно с глава. Стражът на Хофе Бауман успя да избие, но притичалият нападател на Фрайбург бе най-бърз и с добавка направи 3:2 за тима си. До края на срещата гостите не успяха да стигнат поне до точка.

Така  Фрайбург се върна на победния път и е на 7-о място, с равни точки с Айнтрахт (Франкфурт). Хофенхайм пък вече е четири поредни мача без успех и само една победа в последните осем мача, като е на следващото в класирането 8-о място.

Снимки: Imago