Balkan Grand Prix 6

Лас Палмас удари Райо като гост и продължава да мечтае за евротурнири

Лас Палмас победи с 2:0 като гост Райо Валекано в двубой от 21-вия кръг на Ла Лига. Това е първи успех на „жълтите“ на „Вайекас“ от 2004 година насам. С тези три точки Лас Паламс се изкачи до седмото място във временното класиране и е само на точка от шестия Реал Сосиедад, така че тимът на Гарсия Пимиента запазва всички шансове за неочаквано участие в евротурнирите.

Домакините започнаха силно, но пропуснаха своите положения, а и Алваро Алес направи добри спасявания.

При една от редките си атака през първото полувреме Алберто Молейро откри резултата в 35-ата минута, когато наказа грешка на Столе Димитриевски, който му подари топката след грешно подаване с крак.

Райо търсеше изравняването след почивката, но така и не успяваше да стигне до гол. Девет минути преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Алваро Гарсия получи два жълти картона в рамките на пет минути. Лас Палмас се възползва веднага и в 83-тата минута Хавиер Муньос удвои, след като засече от въздуха на близката греда центриране отляво на Кардона.

Снимки: Imago