Сенегал се справи с Камерун и върви уверено напред

Сенегал си осигури място във втората фаза на Купата на африканските нации, след като записа втора победа в група "С" на турнира. Шампионът от предишното издание на надпреварата надделя с 3:1 над Камерун.

Сенегал имаше предимство през първата част и създаде по-добрите положения пред вратата на Онана, който се завърна в титулярния състав, след като пропусна първия мач на тима си. В 16-ата минута символичните гости не успяха да изчистят добре топката след ъглов удар и Исмаила Сар откри резултата с прецизен удар. Постепенно темпото спадна, но "лъвовете от Теранга" контролираха събитията на терена.

Чак към края на първата част камерунците показаха малко по-добра игра, а това продължи и в началото на второто полувреме. В 71-ата минута Сенегал стигна до втори гол след отлична атака, завършена от Мохамаду Диало. Съперникът им се върна в мача малко преди края след удар с глава на Кастелето. В началото на добавеното време Камерун бе близо до изравняване, но малко по-късно Садио Мане отбеляза първия си гол от началото на турнира.

Снимки: Imago