Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Конго и Замбия не се победиха в мач с много пропуски

Отборите на ДР Конго и Замбия не се победиха в мач от първия кръг на груповата фаза в Купата на африканските нации. Двубоят завърши при равенство 1:1, като резултатът бе открит от Кингс Кангва (23'), а равенството бе възстановено от (27').

Двата тима делят второто и третото място в група “F”, където лидер е съставът на Мароко, който взе своето срещу съперника си Танзания.

Головете паднаха в средата на първото полувреме в рамките на разстояние от четири минути.

Първи удариха играчите на Замбия, като основна заслуга имаше стража на ДР Конго - Лионел Мпаси-Нзау, който излезе извън наказателното поле, за да пресрещне нападател на противника, въпреки че на позиция дебнеше конгоански бранител. Мпаси - Нзау успя да изчисти топката в тъч, но се строполи на земята. Нападателите на Замбия се организираха и бързо изпълниха страничното хвърляне, като коженото кълбо се озова в краката на Кингс Кангва, който стреля веднага и откри резултата.

Радоста на замбииците продължи само четири минути скоро равенството бе възстановено. Дълго подаване през центъра на отбрана пресече половината на отбора от южна Африка, като топката достигна до централния нападател Седрик Бакамбю, който напредна в наказателното поле, даде успореден пас към връхлитащия халф Йоан Уиса, а той с едно докосване изравни.

До края конгоанците бяха в пъти по-добрия тим на терена и създадоха повече от 20 ситуации за гол, като никоя от тях не завърши с гол. Също така в 60-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на играчите от централната част на “черния континент”, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR 11-метровият наказателен удар бе отменен.

Следващият мач на конгоанците е срещу лидера в групата Мароко, като двубоят е на 21-и януари (неделя) от 16:00 българско време. Играчите на Замбия ще играят три часа по-късно от 19:00 в същия ден срещу тима на Танзания