Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Реал Сосиедад изхвърли миналогодишния финалист

Отборът на Реал Сосиедад излезе от кризата по най-добрия възможен начин, като елиминира от турнира за Купата на Краля миналогодишния финалист в надпреварата - тимът на Осасуна, след победа с 2:0. Срещата бе част от програмата на 1/8-финалите в надпреварата.

Головете за крайния успех отбелязаха Микел Оярсабал (57') от дузпа и Микел Мерино (90'+8').

Резултатът бе открит в 57-ата минута след началото на второто полувреме, когато Алехандро Катена от домакините си изпроси директен червен картон и предизвика дузпа. Зад топката застана Микел Оярсабал, който стреля силно и даде аванс на своите. Стражът на Осасуна Айтор нацели правилния ъгъл, но съвсем малко не му достигна да спаси.

Нататък всичко бе решено дълбоко в добавеното време. Тогава бе отсъдена втора дузпа за гостите, като този път резервата Брайс Мендес пропусна от бялата точка, но веднага след него се разписа Микел Мерино, който оформи крайния резултат.

Това бе едва втората победа в последните пет мача за отбора на Реал Сосиедад, като последният успех бе отново в турнира за Купата на Краля. Следващият си съперник момчетата на Иманол Алгуасил ще разберат чак след като се изиграят и останалите срещи от осминафиналите.