Осакатеният Уест Хам се сбогува с ФА Къп

Уест Хам отпадна в третия кръг на турнира ФА Къп, след като загуби с 1:0 като гост преиграването с Бристол Сити. Преди десетина дни "чуковете" поведоха, но не успяха да победят у дома тима от Чемпиъншип и двата обора завършиха сблъсъка си на "Лондон Стейдиъм" при резултат 1:1. Днес още в третата минута те се отказаха изоставащи в резултата, след като Томи Конуей пресече лошо върната назад топка от Мавропанос, премина покрай Фабиански и от малък ъгъл прати кълбото във вратата му.

Уест Хам трудно създаваше положения в отсъствието на Боуен, Пакета и Кудус. Томаш Соучк имаше добра възможност, но Макс О'Лиъри спаси удара му. В 51-вата минута ситуацията за тима на Дейвид Мойс стана още по-тежка, след като Саид Бенрама получи директен червен картон заради това, че изрита преднамерено Джо Уилямс, когато беше на тревата след сблъсък между двамата. Домакините също можеха да останат с човек по-малко, но Гарднър-Хикман бе пожален и получи само жълт картон заради това, че избута два пъти Аарън Кресуел в гърдите.

Бристол Сити ще срещне в следващия кръг някой измежду Нотингам Форест и Блекпул, които играят помежду си утре.

Снимки: Imago