Без Онана Камерун се издъни в първия си двубой за Купата на Африка

Без Андре Онана на вратата Камерун направи фалстарт на Купата на африканските нации след 1:1 срещу Гвинея в мач от група “С” на надпреварата в Кот д’Ивоар. С цели пет трофея на сметката си от турнира отборът на Ригоберт Сонг е сред фаворитите, а на всичко отгоре цяло второ полувреме игра с човек повече. Това обаче не се оказа достатъчно за нещо повече от точка.

Камерунците дори допуснаха гол още в 10-ата минута след грешка на поне двама свои футболисти, от която се възползва Мохамед Байо, пронизвайки Фабрис Ондоа.

Точно преди почивката “неукротимите лъвове” получиха числено предимство, след като капитанът на Гвинея в тази среща Франсоа Камано беше изгонен с директен червен картон за грубо настъпване срещу Франк Магри. Първоначално главният съдия показа само жълт картон, но след консултация с ВАР го промени на червен.

Пострадалият при тази ситуация Магри изравни с глава шест минути паузата, но след това Камерун не успя да стигне до второ попадение, независимо че непрестанно натискаше.

Като титуляр за Гвинея излезе защитникът на Ботев (Пловдив) Антоан Конте, който в течение на срещата беше заменен. Титулярният капитан на отбора и бивш футболист на Ливърпул Наби Кейта остана сред резервите, след като цяла есен не се радваше на кой знае колко игрови минути във Вердер (Бремен). Заради контузия пък участие в срещата за гвинейците не взе нападателят Серу Гираси, който с 19 гола от 16 мача е сред сензациите в германския футбол с екипа на Щутгарт.

Титулярният вратар на Камерун Андре Онана пък закъсня за мача и не попадна в групата.