Balkan Grand Prix 6

Домакинът Кот д'Ивоар започна с победа на Купата на африканските нации

Тазгодишното издание на Купата на африканските нации започна с двубой между домакина Кот д'Ивоар и Гвинея-Бисау. Срещата бе от група "А" на турнира, а "слоновете" зарадваха приържениците си с успех с 2:0 с голове на Секо Фофана в 4-ата и Жан-Филип Красо в 58-ата минута.

Мачът стартира перфектно за домакините, които взеха ранна преднина. Секо Фофана получи пред наказателното поле, нагласи се и с мощен шут порази вратата за 1:0.

След това "слоновете" можеха да удвоят в 41-вата минута, но изстрел на Жан-Филип Красо "облиза" дясната греда.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 58-ата минута нападателят на Цървена звезда все пак успя да удвои преднината на своя тим. Той получи трудна топка в наказателното поле, но технично успя да се пребори и да я вземе в свое владение, след което с удар от воле я прати във вратата за 2:0.

В 74-тата минута гостите стигнаха до най-добрата си възможност, но опасен изстрел на Франкулино бе отразен от стража Яхия Фофана.

Така Кот д'Ивоар записа първи три точки и поведе в групата, макар и преди изиграването на срещата между Нигерия и Екваториална Гвинея.