Майнц не успя да победи и Волфсбург

Отборите на Майнц 05 и Волфсбург завършиха наравно 1:1 на “МЕВА Арена” в срещата помежду им от 17-ия кръг на Бундеслига. За домакините това беше седми пореден шампионатен мач без победа.

“Вълците” взеха ранен аванс, след като в 12-ата минута Ловро Маер изведе Вацлав Черни, който напредна с топката и я прати в противниковата мрежа с хубав шут от границата на наказателното поле. В 61-вата минута обаче Силван Видмер се възползва от асистенция на Филип Мвене и донесе равенството в двубоя със страхотен изстрел от малък ъгъл.

Така Волфсбург запази 10-ата си позиция в класирането с актив от 20 точки, а Майнц остава на плейофното 16-о място с 11 спечелени пункта.