Селта се измъкна от трудна ситуация и продължава напред за Купата на Краля, Майорка нямаше проблеми

Селта се оказа в изненадващо трудна ситуация след първите 45 минути на гостуването си на Аморебиета в двубой от 1/16-финалите на Купата на Краля, когато изоставаше с 1:2, но в крайна сметка се справи и след успех с 4:2 се класира за следващата фаза. Тимът на Рафаел Бенитес поведе още в шестата минута след гол на Мигел Родригес, дошъл след удар по земя от около 25 метра. Предпоследният в Ла Лига 2 обаче стигна до пълен обрат до почивката. В 30-ата минута Енеко Хаурехи изравни отблизо, след като засече центриране на Родригес Медина отляво. Самият Медина направи пълен обрат пет минути след това, след като бе най-съобразителен след разбъркване след корнер пред вратата на гостите.

След почивката теренът, който бе и без това тежък, стана още по-труден след проливния дъжд, който се изля. Селта обаче отговори на предизвикателството и още в 49-ата минута Жайлсон изравни резултата, отбелязвайки дебюта си с гол. Последваха два гола на Анастасиос Дувикас (52', 75'), с което „келтите“ решиха всичко в своя полза.

В другия от ранните двубои Майорка нямаше никакъв проблем да се класира за 1/8-финалите, след като разби с 3:0 като гост Бургос. И трите гола паднаха през втората част. Джовани Гонсалес откри резултата в 63-тата минута. Кайл Ларин (74') и Абдон Пратс (81') довършиха втородивизионния тим.