Реал Мадрид с лесна победа за Купата на краля, силен дебют на Арда Гюлер

Носителят на Купата на краля Реал Мадрид започна защитата на трофея с безпроблемна победа с 3:1 срещу четвъртодивизионния Арандина на 1/16-финалите на турнира. Хоселу от дузпа откри резултата в началото на втората част, а веднага след това се разписа и Браим Диас. В добавеното време Родриго вкара трето попадение за "белите", а Начо Фернандес си заби автогол за радост на феновете на домакините.

Арандина направи най-силната си кампания в Купата на краля за всички времена. Тимът на Алекс Искиердо взе скалпа на елитния Лас Палмас, а преди това елиминира и Реал Мурсия. Срещу Реал Мадрид обаче разликата в класите беше твърде голяма, за да се стигне до сензация.

Голямата новина в състава на Реал беше появата от първата минута на Арда Гюлер. Турският талант беше привлечен през лятото от Фенербахче, но получи контузия и дебютира едва днес. В стартовите 11 на Карло Анчелоти имаше още един дебютант - Нико Пас, а шанс получиха и други младоци в лицето на десния бек Винисиус Тобиаш и централния защитник Алваро Карийо. На вратата на мадридския гранд беше Кепа Арисабалага, а атаката водеше Хоселу. В средата на терена си партнираха Дани Себайос и Едуардо Камавинга.

Домакините от Арандина действаха с трима офанзивни футболисти - Аюб Ел Батиуи, Серхио Санта Крус и Фродо. Капитанът Зазу бе един от петимата халфове, а под рамката застана Адриан Алварес.

Футболистите на Арандина стартираха агресивно и се стремяха да не оставят много свободни пространства на гостите. В 8-ата минута Гюлер овладя топката пред наказателното поле и веднага шутира, но ударът му беше блокиран. Малко по-късно отново младият турчин стреля и само добрата намеса на Алварес му попречи да открие резултата.

В 18-ата минута Дани Себайос беше настъпен на границата на наказателното поле, а с изпълнението на фала се нагърби Арда Гюлер, който уцели десния страничен стълб. Турчинът участваше във всичко най-интересно пред вратата на Арандина. След половин час игра той изведе по перфектен начин Браим Диас, който обаче не си поведе добре топката.

Реал Мадрид имаше огромно териториално надмощие, но така и не успя да вземе аванс до почивката. Малко преди нея отличен шанс се откри пред Хоселу, но той стреля неточно с глава.

В началото на второто полувреме "белите" вдигнаха оборотите и за играчите на Арандина стана все по-трудно да спират атаките им. Браим Диас беше повален в наказателното поле и Реал Мадрид получи дузпа, от която Хоселу откри резултата. Таранът на гостите шутира безмилостно в десния ъгъл на вратата и не остави шансове на Алварес.

Не след дълго Реал вкара и втори гол. Разписа се Браим Диас с техничен удар от границата на пеналта. Анчелоти направи промени, като пусна Федерико Влаверде и Родриго вместо Гюлер и Камавинга.

При 2:0 мадридчани заиграха значително по-спокойно, а домакините се активизираха и в няколко ситуации създадоха напрежение пред Кепа. Двайсетина минути преди края Марио Мартин влезе на мястото на Нико Пас. Малко по-късно Алваро Родригес замени Тобиаш

В 82-ата минута Хоселу беше изведен на чиста позиция, но заложи на силата и прати топката в аут. В добавеното време Родриго покачи на 3:0 след асистенция на Браим Диас, а домакините намериха начин да стигнат до почетен гол, дело на Рали Кабрал. Той финтира Фран Гарсия и стреля, а топката се отклони от крака на Начо Фернандес и влезе във вратата.

Съставът на Арандина: А. Алварес; Д. Очоа, Х. Маркес, Песка; Атомо, Витоло, Зазу, Х. Сисей; Санта Крус, Фродо, Ел Батиуи

Съставът на Реал Мадрид: Кепа; Тобиаш, Карийо, Н. Фернандес, Ф. Гарсия; Камавинга, Себайос; Б. Диас, А. Гюлер, Н. Пас; Хоселу