Болоня не успя да се изкачи в топ 4 след равен срещу Дженоа

Отборите на Болоня и Дженоа направиха равенство 1:1 в първи мач от 19-ия кръг на италианската Серия “А”. Гостите откриха с гол на Алберт Гудмундсон (20'), а домакините изравниха с късно попадение на Лоренцо Де Силвестри (90'+6').

Равенството попречи на играчите на Тиаго Мота да се изкачат времено сред първите четири отбора в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга, докато съперникът от Генуа остана в средата на класирането с комфортен аванс от девет точки над зоната на изпадащите.

Домакините подцениха ситуацията в началото и допуснаха попадение след двайсетина минути игра. Алберт Гудмундсон сюрпризира разсеяната отбрана на Болоня и прати фалциран шут от пряк свободен удар, с който откри резултата.

След това съперниците преминаха към игра с предимно физически единоборства и рядко се стигаше до чисти голови ситуации, като статичните положения продължиха да бъдат ключат, на който разчитаха футболистите и от двете страни на терена. Така след изпълнение на нов пряк свободен удар четвърт час преди края бранителят Рикардо Калафиори прати топката във вратата на Хосеп Мартинес, но съдията отмени гола за заради засада. Съдията бе преразгледана включително и чрез системата VAR, което препотвърди нередовността на попадението.

Домакините в крайна сметка съумяха да стигнат до редовен гол, което се случи дълбоко в добавеното време. Тогава след изпълнение на корнер настъпи истинска суматоха в наказателното поле на Дженоа и гостите най-накрая се пропукаха. Първо абсолютно непокрития Мишел Ебишер пробва да стреля, но бранител в бял спортен екип застана на пътя на топката, след което тя попадна в краката на резервата Алексис Салемакерс, който прати остро подаване към Лоренцо Де Силвестри, а той с едно докосване матира Хосеп Мартинес.

Въпреки малкото оставащо време до края и двата тима опитаха да стигнат до крайния успех, което обаче на се случи. Така играчите на Болоня не успяха да спечелят във втори пореден мач, след като в миналия кръг паднаха тежко с 0:3 при гостуването си на Удинезе. Съперникът от Дженоа пък продължи да се представя силно в шампионата и вече в четвърти пореден двубой не познава вкуса на поражението, като последната загуба на момчетата на Алберто Джилардино дойде на 10-и декември, когато отстъпиха с минималното 0:1 от състава на Монца.

Снимки: Imago