Ювентус включи на скорост и прегази Салернитана по пътя към 1/4-финала

Ювентус стана последният отбор, който намери място на 1/4-финала за Купата на Италия. "Бианконерите" се разправиха със Салернитана, побеждавайки го с 6:1 в сблъсъка от 1/8-финалите. Гостите първи откриха резултата още във 2-рата минута чрез Чуквубуикем Иквуемеси, но това само ядоса домакините, които включиха на скорост и пометоха своя съперник с попадения на Фабио Мирети в 12-тата, Андреа Камбиазо в 35-ата, Даниеле Ругани в 54-тата, автогол на Дилан Брон в 75-ата минута, гол на Кенан Йълдъз в 88-ата и още един на Тимъти Уеа в 91-вата минута. Така торинци си уредиха среща с Фрозиноне в следващия кръг на надпреварата, а мачът помежду им ще е следващия четвъртък на 11 януари.

Масимилиано Алегри отново бе направил някои промени в състава си. В атака се завърна Федерико Киеза, който си партнираше с Аркадиуш Милик. В средата на терена пък се вихреше триото Мануел Локатели, Фабио Мирети и Адриен Рабио. По крилата пък действаха Самуел Айлинг-Джуниър и Андреа Камбиазо.

Филипо Индзаги пък заложи на Чуквубуикем Иквуемеси като изнесен нападател и Ерик Ботхайм и Лум Чауна зад гърба му. Матеуш Леговски и Джулио Маджоре си партнираха в средата на терена, а Жуниор Самбия и Триванте Стюарт бяха халф-бековете.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Мачът започна с истински шок за домакините. Още във 2-рата минута Салернитана поведе в резултата след груба грешка на Федерико Гати. Защитникът направи ужасяващ пас назад и изведе Чуквубуйкем Иквуемеси в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля във вратата за 0:1.

В 7-ата минута се стигна до нова опасност пред Матия Перин след коварен изстрел на Самбия, който доста затрудни вратаря на домакините.

Ювентус постепенно се окопити от шока и в 12-тата минута възстанови равенството. Федерико Киеза центрира в наказателното поле, Андреа Камбиазо свали с глава към Фабио Мирети, който отблизо стреля във вратата за 1:1.

Голът успокои домакините, които вече уверено поеха инициативата в мача. В 16-ата минута Адриен Рабио стреля от далечна дистанция и не бе никак далеч от целта.

В 18-ата минута Фередико Гати бе напът да се реваншира за грешката си в началото, като нахлу в наказателното поле и бе спънат. Първоначално съдията отсъди дузпа за Юве, но след намесата на ВАР се оказа, че нарушението е на границата на пеналта и дузпата бе променена на пряк-свободен удар, а торинци не се възползваха от него и ситуацията завърши със слаб удар на Киеза в ръцете на вратаря.

В 22-рата минута последва нов шанс за домакините, като Даниеле Ругани стреля с глава след центриране от корнер, но не успя да затрудни стража на съперника.

След това в 28-ата минута Федерико Киеза опита хубав шут от разстояние и малко не му достигна да намери горния десен ъгъл на вратата.

Ювентус направи пълен обрат в 35-ата минута. При едно центриране от корнер Данило се пребори във въздуха и отклони към далечната греда, където дебнеше Андреа Камбиазо, който стреля във вратата за 2:1.

Четири минути по-късно Мирети опита хитро да прехвърли вратаря на съперника с удар почти от центъра, но Винченцо Фиорило успя да се върне достатъчно бързо и да улови.

В 42-рата минута Фиорило трябваше да прави фантастично спасяване след силен удар на Мирети от точката на дузпата.

И втората част продължи с натиск на домакините. В 49-ата минута при един корнер топката не бе изчистена добре и попадна в Мирети, който стреля от границата на пеналта, но над вратата.

В 54-тата минута резултатът набъбна на 3:1. При едно центриране в наказателното поле Аркадиуш Милик стреля с глава, вратарят Фиорило спаси, но топката отскочи право в краката на Даниеле Ругани, който отблизо вкара.

В 60-ата минута Киеза получи в наказателното поле, елегантно финтира прекия си пазач, но загуби равновесие и не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 75-ата минута падна и четвъртия гол за домакините. Кенан Йълдъз бе изведен в наказателното поле, ударът му бе спасен от вратаря, но топката рикошира в краката на Дилан Брон и все пак се озова в мрежата за 4:1.

Три минути по-късно и влезлият от скамейката Душан Влахович отправи първия си точен удар, но не успя особено да затрудни Фиорило.

В 88-ата минута Йълдъз все пак записа името си сред голмайсторите. Турчинът направи фамозен рейд през защитата на съперника, нахлу в наказателното поле и вкара за 5:1.

В 91-вата минута Тимъти Уеа оформи крайното 6:1 със страхотен гол с удар извън наказателното поле.

В крайна сметка Юве си свърши перфектно работата, изигравайки един от най-силните си мачове от началото на сезона и записвайки най-изразителната си победа. Тимът показа, че може да практикува и атрактивен футбол в атака, а не само да разчита на силната си защита. С тази победа "бианконерите" взеха и психологическо предимство над Салернитана преди следващия мач помежду им, който е само след три дни, но е от 19-ия кръг на Серия "А" и ще се изиграе в Салерно.

Снимки: Gettyimages