Късен гол донесе нова победа на Фиорентина

Фиорентина постигна трета поредна победа в Серия А с резултат 1:0, след като спечели домакинството си на Торино. Защитникът Лука Раниери донесе трите точки на "виолетовите" с попадение в 83-ата минута. Тимът на Винченцо Италиано изпревари Болоня и се изравни по точки с Милан, като в момента заема четвърто място.

Торино създаде първата добра възможност в мача, но Терачано успа да отрази удара с глава на Сапата. Вратарят на домакините трябваше да се изявява и след опит на Ладзаро. Фиорентина можеше да открие малко преди почивката, когато Иконе пресече подаване на Тамезе назад и излезе сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Милинкович-Савич.

Иконе пропиля още една добра възможност, този път през второто полувреме. Поредица от центрирания дадоха резултат към края. Седем минути преди края на редовното време Раниери засече топката с глава и изведе "виолетовите" напред. Домакините завършиха мача с 10 души, след като Рикардо Сутил се контузи в добавеното време, а Италиано бе извършил всички смени.

Снимки: Gettyimages