Изненада! Черно море удари шампиона във Варна

Черно море Тича победи с 89:81 (19:15, 17:17, 27:22, 26:27) Балкан като домакин в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала "Христо Борисов" във Варна. По този начин "моряците" влязоха в борбата за плейофите, заемайки осмо място във временното класиране с 6 победи и 8 загуби в сметката си. Балкан пък е на пето място в таблицата с баланс 8-6.

Срещата в морската столица започна ударно за домакините, които направиха серия от 6-0, но гостите от Ботевград бързо се върнаха в мача и той се превърна в истинско дерби. Уникалната атмосфера в спортното съоражение обаче даде криле на играчите на Кирил Болшаков, които успяваха да намират начин да държат противника си на комфортна дистанция. Шампионите обаче намериха начин малко преди почивката да намалят пасива си до 4 точки (36:32).

Кирил Болшаков пред Sportal.bg: Борбата за плейофите е нашата основна цел

След паузата Черно море направи силни минути, които отново дадоха глътка въздух на тима, но баскетболистите на Петър Златанович не спряха да правят опити за обрат. Гонитбата продължи до края на срещата, а малко преди това Балкан загуби един от най-добрите си играчи Йордан Минчев, който беше дисквалифициран 1:11 минути преди края на мача. В крайна сметка домакините успяха да удържат съперника си и да не допуснат изненада в последната четвърт.

Резултати от 14-ия кръг в НБЛ

За Черно море Тича най-резултатен беше Къртис Джоунс с 27 точки, Аверил Ъгба се разписа с дабъл-дабъл - 24 точки и 14 борби, а Тач Ънру вкара 14.

Йордан Минчев беше най-резултатен за Балкан с 22 точки, а Майки Диксън добави 17.

В следващия кръг след Нова година Черно море гостува на Спартак Плевен, а Балкан е гост на Рилски спортист.