Берое нанесе тежък удар на Левски

Берое победи с 68:67 (17:17; 14:17,: 19:11; 18:22) Левски като гост в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в столичната зала „Триадица“. Успехът е шести за старозагорци, които имат и осем поражения в сметката си. „Сините“ са с баланс 4-10.

ПЪРВА ЧАСТ

След близо 4 минути игра Берое диктуваше темпото в зала "Триадица", а в игра за Левски бързо се появи центърът Зейн Ноулс. След дълго отсъствие заради контузия, се завърна и Лъчезар Димитров. "Сините" успяха да стопят пасива си от 2-8, само на точка (7:8) след малко повече от 5 минути игра. Кош на Ноулс пък обърна резултата в полза на домакините (9:8). След тази атака двата отбора започнаха да си разменят кош за кош. След 10 минути игра пък двата отбора си вкараха по 17 точки.

Резултати от 14-ия кръг в НБЛ

ВТОРА ЧАСТ

Двата отбора продължиха гонитбата в резултата, а лошата новина за "сините" бяха двете лични нарушения на Лъчезар Димитров, които го извадиха от сметките на Димитър Ангелов още в началото на частта. За Берое пък Даръл Дейвис и Николай Николов също направиха по два фала, а Николай Титков извърши три. "Сините" и "зелените" направиха истинско дерби на паркета, като на почивката домакините не оттеглиха с минимална преднина от 3 точки (34:31).

ТРЕТА ЧАСТ

Третата част започна с предимство за гостите, които след близо 3 минути игра успяха да си върнат преднината и поведоха с 4 точки (38:34). Зейн Ноулс намали пасива на Левски на 2 точки, а Лъчезар Димитров извърши третото си лично нарушение. Две минути преди края на тази четвърт обаче баскетболистите на Берое успяха да намерят начин да "излъжат" съперника си и поведоха с 8 точки (49:41). Преди последните 10 минути тимът от Стара Загора успя да запази преднина от 5 точки (50:45).

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Берое продължи да води на домакините, като те не успяваха да намерят противодействие на атаките на старозагорци. След 3 минути игра разликата набъбна до 9 точки, но добри изяви на Асен Великов дадоха глътка въздух на "сините", които намалиха пасива си до 2 точки (6 минути преди края). 4 минути преди края кош на Димитър Маринчешки изравни резултата - 57:57. Берое отново поведе с 2 точки, а това не беше единствената лоша новина за домакините. Гардът на "сините" Асен Великов получи контузия в пръста, която го извади от игра при малко повече от 3 минути до края на срещата.  Въпреки това играчите на Димитър Ангелов не се отказаха и гонитбата в резултата продължи. За пет фала играта напусна и другият гард на Левски Лъчезар Димитров. В крайна сметка късметът беше на страната на Берое в последните секунди и гостите си тръгнаха с победата.

Давръл Дейвид беше най-резултатен за Берое с 23 точки, 14 вкара Николай Титков, а 13 наниза Карлос Пепин.

За Левски Асен Великов и Зейн Ноулс реализираха по 14 точки, 11 добави Марио Боянов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Дамян Николов, Асен Великов, Марио Боянов, Златин Георгиев, Димитър Маринчешки

БЕРОЕ: Карлос Пепин, Даръл Дейвис, Николай Николов, Дарин Иванов, Седариан Рейнс