Balkan Grand Prix 6

Два автогола повалиха Шефилд Юнайтед срещу Лутън в зрелищно дерби на дъното

Шефилд Юнайтед не успя да надгради след равенството, което измъкна от Астън Вила като гост в миналия кръг, и допусна деморализираща домакинска загуба с 2:3 от Лутън Таун в зрелищно дерби на дъното от кръга на "Боксинг Дей". Гостите поведоха в 17-ата минута след огромна грешка на Уес Фодерингам, който позволи на удар от малък ъгъл, отправен от Алфи Даути, да мине между краката му. "Остриетата" успяха да направят пълен обрат през второто полувреме. В 61-вата минута Оли Макбърни изравни, след като Джеймс Макатий бе фаулиран, но първият чернокож рефер в Премиър лийг от 15 години - Сам Алисън, даде добър авантаж и топката стигна до нападателя, който стреля от няколко метра. В 69-ата Анел Ахмедходжич с удар отблизо направи 2:1 след голямо разбъркване в наказателното поле.

До края обаче "шапкарите" на свой ред направиха пълен обрат след два автогола в рамките на четири минути. Първо, в 77-ата минута, Джак Робинсън засече в собствената си врата с глава едно центриране отдясно, а след това и Анис Бен Слиман направи нещо подобно, но с крак.

Така Шефилд остава на дъното с едва девет точки в средата на сезона. Лутън има шест повече и в момента е само на точка от спасителната зона. За "шапкарите" това бе втора поредна победа, след като преди три дни Лутън изненадващо, но заслужено надделя с 1:0 над Нюкасъл.

Снимки: Imago