Милуоки вкара 130 на Никс в “Медисън Скуеър Гардън”

Отборът на Милуоки Бъкс продължава да увеличава победната си серия в редовния сезон на НБА. Момчетата на старши треньора Ейдриън Грифин постигнаха седмата си поредна победа, след като се развилняха в “Медисън Скуеър Гардън” и победиха домакините от Ню Йорк Никс със 130:111 (36:27, 26:27, 38:33, 30:24) в един от двата ранни мача от днешната програма в най-силната лига в света.

Така “елените” продължават гонитбата си с Бостън Селтикс на върха в Източната конференция. Милуоки е с баланс от 22-7 и заема второто място, докато “келтите” са лидери с 21-6. Те обаче играят срещу Лос Анджелис Клипърс в двубой, който започва днес от 22:30 часа българско време. Ню Йорк пък е шести в конференцията с 16-12.

Милуоки водеше в резултата през цялото време, като още в първата четвърт гостите поведоха с двуцифрена преднина при 34:22. Преднината на “елените” достигна 15 във втория период, но домакините от Ню Йорк намалиха разликата до осем на почивката при 62:54. След почивката Никс нямаха отговор срещу изключителната отборна игра на Милуоки, като в крайна сметка петима баскетболисти на Бъкс отбелязаха поне по 19 точки.

Янис Адетокунбо поведе колоната за Бъкс с 28 точки, 7 борби и 7 асистенции. Боби Портис завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби от пейката, Крис Мидълтън се отличи с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Деймиън Лилард (9 борби, 7 асистенции) и Малик Бийзли (6 борби) нанизаха по 19 точки.

Джейлън Брънсън и неговите 36 точки и 7 асистенции не бяха достатъчни на Ню Йорк. Джулиъс Рандъл прибави 28 точки и 8 борби, Ар Джей Барет се отчете с 13 точки и 7 борби, Айзея Хартенщайн вкара 12 точки и овладя 13 борби, а Донте ДиВинченцо записа 11 точки.