Груба грешка подари победата на Фиорентина срещу Монца

Фиорентина си тръгна с три точки от гостуването си на Монца от 17-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Винченцо Италиано се наложиха с 1:0 с попадение на Лукас Белтран в 7-ата минута, дошло след груба грешка на вратаря Микеле Ди Грегорио.

Гостите се възползваха още с първия си шанс в мача. В 7-ата минута Ди Грегорио не отигра правилно върнатата към него топка и позволи на Лукас Белтран да притича и да блокира паса му, като топката се отклони директно във вратата за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

До края на полувремето гостите продължиха да са по-опасният тим на терена, като пропуснаха още няколко възможности да удвоят преднината си, най-добрата от които бе за Антонин Барак, който стреля опасно, но този път Ди Грегорио се реваншира за грешката си с прекрасно спасяване.

През втората част темпото на игра спадна и положения пред двете врати липсваха. Така Фиорентина обаче удържа победата и с 30 точки се изкачи в топ 4 на 4-тата позиция. Монца остава на 11-тото място с 21 точки.

Снимки: Gettyimages