Ал Ахли отново с бронзовите медали на Световното клубно първенство

Ал Ахли за четвърти път в историята си спечели бронзовите медали на Световното клубно първенство. Рекордьорът по титли на Египет спечели с 4:2 срещу японския Урава Ред Даймъндс битката за третото място и завършва на тази позиция за трети път в последните четири години.

Двата отбора изиграха вълнуващ двубой в Джеда, Саудитска Арабия. Те стартираха с идея да атакуват и положения имаше още от началото. Шампионът на Африка бързо започва да показва повече качества. В 19-ата минута той поведе след грешка на вратаря на Нишикава. Стражът не се справи добре с далечен изстрел на Хани и Ясер Ибрахим бе точен при добавката.

Ал Ахли удвои аванса си шест минути по-късно, когато Пърси Тау се разписа. Южноафриканският нападател се възползва от грешка в отбраната на японците, която загуби топката пред наказателното си поле в опит да я изнесат с подавания. Урава Ред Даймъндс успя да се върне в мача малко преди почивката. Жозе Канте намали, след като защитата на съперника не успя да изчисти топката след центриране в наказателното поле.

Японците търсеха още по-активно гола след почивката и не трябваше да чакат много. Защитникът Александър Шолц се разписа в 54-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Равенството обаче не се задържа за дълъг период. След час игра Ал Ахли стигна до трети гол, след като удар на Маалул бе отклонен от Койзуми, а вратарят не се намеси добре и топката се озова във вратата.

Египтяните стигнаха до ново попадение в 63-ата минута, но голът не бе признат поради засада. Африканският тим имаше великолепна възможност да сложи край на интригата в 75-ата минута, тъй като получи право да изпълни дузпа. Али Маалул застана зад бялата точка, но стреля слабо и прати топката в ръцете на вратаря. С наближаването на края на срещата играчите на Ал Ахли започнаха все по-често да бавят играта, но дълбоко в добавеното време стигнаха до нов гол. Маалул се разписа след великолепно изпълнение на фал.