Национална лига футзал: Левски - Черно море

ЦСКА нанесе пореден удар на Академик Пловдив

ЦСКА победи с 93:74 (19:25, 29:21, 22:10, 23:18) Академик Пловдив в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в залата на „армейците“ в София. „Червените“ са на второ място във временното класиране с 10 победи и 3 загуби в сметката си, а пловдивчани са на дъното в таблицата с баланс 3-10.

ПЪРВА ЧАСТ

Домакините наложиха темпото си в самото начало на срещата, като за по-малко от 3 минути поведоха с 5-0. Академик обаче не се предаде и въпреки неубедителното представяне на отбора от началото на сезона, баскетболистите на Йордан Янков не се отказаха да вгорчат живота на съперника си. Те се доближиха само на точка от "армейците" - 7:8 след  4 минути игра. А кош на Николай Маринов 5:43 минути преди края на първия период дори изравни резултата - 9:9. Секунди след това пловдивчани поведоха с 11:9. Двата отбора продължиха да си разменят кош за кош, като поддържаха интригата в срещата. Гостите намериха начин да дръпнат с 4 точки пред "червените" (17:13) близо 3 минути преди края на първите 10 минути, като бързо авансът им се покачи на 7 точки. До края на частта пък той стана 8 точки.

ВТОРА ЧАСТ

Първите минути на втората част не предложиха нищо различно на паркета, като баскетболистите на Росен Барчовски се опитваха да настигнат съперника си, но неуспешно. В крайна сметка домакините успяха да намалят пасива си само до точка (32:33) след по-малко от 4 минути игра. Георги Боянов беше точен от наказателната линия, извеждайки своя отбор с 1 точка напред (34:33). Въпреки това двата отбора продължиха да сменят водачеството си след всяка атака. ЦСКА съумя да намери начин да се върне в мача и да се оттегли с преднина от 2 точки на почивката.

Резултати от 13-ия кръг на НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

Отборът на ЦСКА подобри играта си в началото на третата четвърт, като поведе с 8 точки на съперника си (56:48), след около 4 минути игра. Разликата се покачи на 10 точки (62:52) след още 3 минути игра. Две минути преди края "армейците" увеличиха аванса си на 12 точки (66:54), а до края на третите 10 минути набъбна до 14 точки (70:56).

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ

Баскетболистите на Росен Барчовски продължиха да не допускат съперника си да се доближи в резултата, като след 3 минути игра поведоха с 82:58. Двата отбора не показаха нищо различно през последните минути, като 3 минути преди края на срещата "армейците" поведоха с 85:66. Въпреки трудния старт в срещата, "червените"  успяха да се върнат и да запишат десета победа в първенството.

9 ЦСКА : Академик Пловдив

За ЦСКА Георги Боянов вкара 18 точки, Кейлъб Уесън завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 15 борби, а 16 точки вкара и Брандън Йънг.

Ранел Къмингс се отчете с 16 точки за Академик Пловдив, по 11 нанизаха Джъстин МакКол (11 борби), Джерълд Лидел и Йоанис Кикрилис.