Барселона приключи годината със загуба

Отборите от Ла Лига излязоха в своята кратка пауза за Коледно-Новогодишните празници, като актуалният шампион Барселона замина за американския град Далас в щата Тексас, където загуби с 2:3 в приятелски мач от тима на мексиканския Клуб Америка.

Барселона ще приключи годината с контрола в САЩ

Това се случи по-малко от 30 часа след последния мач на “блаугранас” в испанския шампионат, където момчетата на Чави Ернандес спечелиха с 3:2 срещу отбора на Алмерия.

С много мъки Барса успя да се справи с последния

Чави заложи на подмладен състав, като с времето пускаше по-опитните играчи, тъй като форматът на контролата разрешаваше неограничен брой смени и двамата терньори смениха всичките си играчи.

Един младоците на Барса - 16-годишният Ламин Яла, изведе каталунците напред в 6-ата минута, но съвсем скоро в 12-ата мексиканците изравниха с попадението на Хулиан Киньонес.

До края на първото полувреме испанците излязоха отново напред след като се разписа още един младок - 17-годишният Марк Гиу.

Парадоксално, след почивката, когато за Барселона влязоха играчи с повече опит като Феран Торес и Роберт Левандовски, съперникът осъществи пълен обрат. В 50-ата минута Киньонес вкара втори гол и изравни, а малко преди края на редовното време в 82-ата минута Хенри Мартин оформи крайния резултат.