Ланс надви Реймс и се доближи до четвъртото място

Отборът на Ланс спечели с 2:0 срещу тима на Реймс в среща от 16-ия кръг на френската Лига 1. Головете за успеха отбелязаха Уесли Саид (43') и Оскар Кортес (75').

Победата изпрати вицешампионите на петото място, като ги доближи само на точка от четвъртото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига, докато техните съперници останаха осми с три пункта по-малко.

Гостите удариха първи, като 18 минути след началото Мохамед Дарами прати топката във вратата, пазена от Брис Самба, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR съдията отмени гола.

Играчите на Ланс отговориха на свой ред две минути преди края на първото полувреме откриха резултата с редовно попадение. Дълго подаване в наказателното поле на гостите доведе до безобразна грешка в защитата, при която бранител опита да избие топката въпреки че вратарят бе излязал да я посрещне и така коженото кълбо бе отклонено право към Уесли Саид, който нямаше какво друго да направи пред опразнената врата и вкара.

Вторият гол падна четвърт час преди края на редовното време, когато след продължително разиграване пред наказателното поле, отново защитата на Реймс рухна и бранител не успя да покрие по най-добрия на чин Кортес засече топката след центриране и отново прониза Йехван Диуф.

Така играчите на Ланс продължават да вървят изключително уверено към завръщането си в челото на класирането след колебливия старт на сезона и 12 поредни мача не познават вкуса на загубата. Съперниците от Реймс от своя страна бяха набрали скорост в началото на кампанията, но сега инерцията ги спусна в обратната посока и записаха цели четири поражения в последните си пет срещи.