Рилски преодоля Миньор 2015 в София

Отборът на Рилски спортист записа победа с 97:70 над Миньор 2015 при гостуването си в залата на ЦСКА в столицата. Това бе четвърта победа в последните пет мача за самоковци, които продължават растежа в представянето си при старши треньора Любомир Киров. Рилецо успя да отвори двуцифрена разлика в третата четвърт, а в последния период не остави шанс за обрат на своя съперник и заслужено записа успеха.

По този начин Рилски излиза на третото място в таблицата с баланс от 7 победи и 5 загуби, докато Миньор 2015 е на петата позиция с актив от 5 успеха и 7 поражения.

Засилено полицейско присъствие пред залата на ЦСКА

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Миньор 2015 направи по-добро начало на срещата и след първите три минути игра поведе с 8:3, благодарение на серия от осем поредни точки. Рилски спортист скъси разликата в следващите няколко минути и дори поведе за кратко, но Константин Паисиев отбеляза тройка и върна преднината в ръцете на перничани при 11:9. Последва още една смяна на водачеството, след като Александър Янев наниза пет поредни точки, за да изведе самоковци напред при 11:14 към края на първата четвърт. Миньор обаче остана спокоен и не позволи на гостите да задържат аванса си, като благодарение на Николай Иванов, Данило Аранитович и Георги Кендеров Миньор взе аванс от две точки при 20:18 след края на откриващия период.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Вторият период започна доста по-нискорезултатно, като Рилецо върна паритета в срещата след нов кош на правещия силно начало Александър Янев за 20:20. След това силите се изравниха и нито един от двата тима не успя да вземе превес, преди Крис Минков да отбележи тройка за 23:27 в полза на гостите от Самоков. Същата разлика се запази при преполовяването на втората част, като Рилски водеше с 27:31. Домакините обаче отново стигнаха до равенство след поредната силна изява на Паисиев, който направи резултата 35:35 на влизане в последните 90 секунди от периода. В крайна сметка Рилски поведе с 38:43 на голямата почивка.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Рилски започна да налага волята си в началото на второто полувреме, като възпитаниците на Любомир Киров успяха да достигнат разлика от двуцифрените размери при 53:63. Капитанът на гостите Чавдар Костов все нещата в свои ръце и помогна на самоковци да дръпнат напред в резултата, а Мирослав Васов му помагаше от резервната скамейка. Все пак отборът на Георги Младенов нямаше намерение да развява белия флаг и се държеше на дистанция от осем-десет точки при 57:65. С тройка на Алекс Симеонов в последните секунди от третата четвърт обаче Рилски се сдоби с 12-точкова преднина при 57:69, като Миньор имаше да изкачва планина във финалните минути от редовното време.

Звездата на Миньор претърпя успешна операция

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Миньор правеше редица безуспешно опити да скъси изоставането си, но Рилски оставаше здраво стъпил на земята и не даваше никаква възможност на своя съперник да си помисли за нещо такова. Чавдар Костов и Алекс Симеонов продължиха делото си от предната четвърт и продължаваха да наказват домакините, като авансът на гостите скочи до подземието на 20-те точки при 68:87 в последните минути. Самоковци успешно задържаха преднината си до последната секунда и триумфираха след крайното 70:97.

Чавдар Костов завърши с 19 точки за победата на Рилски. Джоузеф Лоусън допринесе с 19 точки, Алекс Симеонов наниза 16, а Александър Янев и Мирослав Васов се разписаха с по 10 точки.

Георги Кендеров бе най-резултатен за Миньор 2015 с 15 точки. Данило Аранитович и Лъчезар Тошков вкараха по 13 точки, а Николай Иванов остана с 10 точки.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

МИНЬОР 2015: Лъчезар Тошков, Никола Ивкович, Константин Паисиев, Данило Аранитович, Богдан Бринюк

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Майкълин Скот, Васил Попов, Чавдар Костов, Александър Янев, Джоузеф Лоусън