Динамо (Загреб) си свърши работата по категоричен начин, а Виктория завърши със стопроцентов актив

Динамо (Загреб) си осигури място в плейофния кръг за 1/8-финалите в Лигата на конференциите, след като завърши на второ място в Група "С" след успех с 3:0 у дома над Балкани. Домакините трябваше просто да не загубят тази среща, за да изпълнят целта си, но те направи много повече, въпреки че развръзката дойде чак през второто полувреме, когато паднаха и трите гола. В 69-ата минута Дино Перич откри резултата, след като засече центриране от корнер на Мишич. Само три минути след това Бруно Петкович удвои, възползвайки се от грешка на Количи. Петкович сложи точка на спора в 77-ата минута, след като бе точен от дузпа.

В другия мач от групата отборът на Виктория (Пилзен), който вече си бе осигурил първото място, завърши със стопроцентов актов, след като победи у дома с 3:0 Астана. И в този двубой и трите попадения паднаха след почивката. Адам Виканова откри резултата в 59-ата минута след мощен удар в горния ъгъл. В 67-ата Йон Москера удвои, а отново той оформи крайния резултат в 82-рата минута след изстрел от далечна дистанция и рикошет в гредата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!