Три дузпи и червени картони оцветиха решаващата крачка на Лил към осминафиналите в ЛК

Съставът на Лил завърши като победител в група “А” на Лигата на конференциите и ще чака директно на 1/8-финалите. На втора позиция остана Слован (Братислава), който ще трябва да се задоволи с участие в плейофния кръг.

Френският тим постигна задачата максимум след домакинска победа с 3:0 над Клаксвик, а по същото време словаците отстъпиха с 1:2 при домакинството си на Олимпия (Любляна). За Слован беше важно да спечели само при реми или загуба на Лил, което обаче не се случи.

Двубоят на “песовете” неочаквано се превърна в драматичен, тъй като гостите от Фарьорите отново се доказаха като борбен съперник. Домакините вкараха головете си само от дузпи, а Клаксвик завърши с деветима души заради два червени картона в последните минути.

Авансът на Лил до 87-ата минута беше само от едно попадение, реализирано от Юсуф Язъджъ в 29-ата минута. Този гол дойде след два сериозни пропуска на противника, но и след греда на Самюел Юмтити в самото начало.

В 87-ата Анхел Гомес превърна в гол втория отсъден наказателен удар, а в добавеното време точен от бялата точка беше и Едон Жегрова.

При двете дузпи, за по втори жълт картон, от игра бяха отстранени последователно Йоанес Даниелсон и Якуп Андреасен.

Снимки: Imago