Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Рейнджърс изхвърли Бетис от Лига Европа и спечели групата в драматична нощ в Севиля

Шотландският гранд Рейнджърс “изживя” една от фантастичните вечери в своята история и постигна впечатляващ успех с 3:2 като гост над Бетис. Тази победа, която бе първа за тима на испанска територия, “подпечата” не просто класирането на състава в следващата фаза, но и спечели своята група.

Двубоят бе драматичен и от гледна точка на това, че двата отбора бяха на първо и второ място в групата и по с течение на срещата подреждането в класирането непрекъснато се променяше. Момчетата на Филип Клеман на три пъти повеждаха в двубоя чрез Абдала Сима (10’), Сирил Десерс (20’) и Кемар Рууф (78’), а домакините на два пъти успяваха да изравнят чрез Хуан Миранда (14’) и Айосе Перес (37’).

Гостите от Глазгоу успяха да поведат още в 10-ата минута, когато Руи Силва, който бе заменил Клаудио Браво в тази среща, изчисти лошо, Сирил Десерс получи в пеналта и буквално заложи за Абдала Сима. Радостта им обаче трая само четири минути и след отлична комбинация Хуан Миранда бе изведен във великолепна позиция в наказателното поле и с диагонален изстрел възстанови равенството.

Гостите успяха да поведат отново в 20-ата минута, този път чрез Десерс, който получи от вътрешността на терена, успя необезпокояван да напредне и елиминирайки един бранител прати топката между краката на Руи Силва. Домакините показаха своята непримиримост и Айосе Перес възстанови отново равенството след изключително сходна с първия им гол ситуация.

Андалусийците започнаха вихрено втората част в желание да вземат преднина в двубоя. Те първо удариха греда, а в 53-ата минута Джак Бътланд трябваше да прави решително спасяване след центриране от фал, а останаха и съмнения за дузпа след игра с ръка на Дейвис, но те не бяха уважени от съдията.

Постепенно футболистите на Филип Клеман се окопитиха и започнаха да вкарват много битка и енергия в своята игра. При една ситуация техен играч падна на границата на наказателното поле, но те получиха само фал. В 68-ата минута Айосе Перес успя да отбележи попадение за Бетис, но съдията го отмени поради засада.

В 78-ата минута изпълнение на корнер създаде суматоха в пеналта, играчите в зелено и бяло не успяха да се ориентират добре и Кемар Руфи успя да изведе Рейнджърс за трети път в двубоя. До края на двубоя възпитаниците на Маурисио Пелегрини се изнесоха в предни позиции в търсене на ново изравняване, което щеше да ги прати напред в турнира, но Джак Бътланд и неговите съотборници със своята всеотдайност отказаха домакините.

По този начин Рейнджърс събра 11 точки и триумфира в група C. Спарта (Прага) с 10 пункта зае второто място, а Бетис остана трети с 9.

Снимки: Gettyimages