Малко не достигна на Генк да продължи напред в Лигата на конференциите

Генк очаквано надви Чукарички в заключителния си мач от група “F” на Лигата на конференциите, но остана трети в крайното класиране и напуска турнира. Белгийският тим спечели с 2:0, но по същото време трябваше Ференцварош да загуби от Фиорентина, за да измести унгарците от втората позиция. Това обаче не се случи, тъй като двубоят в Будапеща завърши при 1:1.

Джоузеф Пейнтсил пропусна дузпа за Генк още в 9-ата минута, но 12 минути по-късно съотборникът му Брайън Хейнен все пак даде аванс на тима - 1:0.

В 33-тата минута белгийците останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Матиас Галарса, който изрита без топка Самбу Сисоко от тима на Чукарички, след като тъмнокожият футболист го беше изблъскал много грубо.

Това обаче не попречи на Генк да спечели, като дори добави още един гол, дело на пропусналия дузпата Пейнтсил в 57-ата.