Фиорентина се измъчи, ни постигна голямата си цел

Финалистът от миналия сезон Фиорентина удържа първата позиция в група “F” на Лигата на конференциите след драматично 1:1 при гостуването на прекия конкурент Ференцварош. Така италианският тим се класира директно за осминафиналите през март, а на унгарският шампион ще му се наложи да мине през плейофния кръг, жребият за който е идния понеделник.

В другия мач Генк надви аутсайдера Чукарички с 2:0 и финишира трети, като и двата отбора отпадат. Загуба на Ференцварош тази вечер щеше да класира белгийците напред като втори.

Лошата новина за Фиорентина е свързана с Николас Гонсалес, който получи контузия.

“Виолетовите” от Флоренция се нуждаеха от точка и ремито се задържа през първото полувреме. Само три минути паузата обаче Ференцварош излезе напред чрез Кристофер Закариасен.

После представителят на Серия “А” заигра по-уверено и заслужено стигна до изравнително попадение чрез изненадващия си герой в турнира тази есен Лука Раниери (73’), който вече има три гола.

В крайна сметка този резултат свърши работа и на домакините, които очаквано празнуваха след двубоя.