Десподов помогна за изразителен успех на ПАОК

Кирил Десподов изигра цял мач за своя ПАОК при изразителната домакинска победа с 4:2 над ХИК в последния мач на двата тима от група “G” на Лигата на конференциите. Така гръцкият тим завършва без загуба и като победител се класира директно за осминафиналите. Втори тук и участник в плейофния кръг е Айнтрахт (Франкфурт), който в заключителната си среща загуби с 0:2 при гостуването си на Абърдийн.

Крайното класиране в групата беше ясно още след миналия кръг.

Десподов получи шанс да бъде титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. От него започна атаката за гола за 3:1, който пречупи ХИК.

На ПАОК му се наложи да прави обрат, след като финланците поведоха още в 6-ата минута чрез Боян Радулович, но още преди почивката домакините изравниха чрез Магомед Оздоев (37’).

След паузата отборът на българския национал беше безкомпромисен и стигна до още три попадения, дело на Йоанис Константелиас (47’), автогол на Йоона Тойвио (53’) и Томас Мург (85’).

В добавеното време Перпарим Хетемай реализира втори гол за ХИК от дузпа.

Жребият за плейофния кръг е в идния понеделник от 15:00 часа. Този за 1/8-финалите пък е чак през февруари.