БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

ЕвроЛудогорец си го върна тъпкано на Нордселанд, разградчани и напролет в Европа

След гладиаторска битка и куп здрави сблъсъци Лудогорец победи с 1:0 Нордселанд в последен мач от груповата фаза на Лига на конференциите и по този начин се класира за директните елиминации на надпреварата през пролетта за сметка на датчаните. Якуб Пьотровски бе големият герой за българския шампион с победното си попадение в 79-ата минута.

Така разградчани завършиха на второ място в своята група с 12 точки. Толкова има и лидерът Фенербахче, но турците са с по-добра голова разлика. Трети е Нордселанд с 10 точки и напуска турнира, въпреки че победи съответно със 7:1 и 6:1 Лудогорец и турския гранд при домакинствата си на изкуствения терен в Дания. Днес пък футболистите на Нордселанд на два пъти нацелиха гредите, веднъж това сториха и "орлите" чрез Квадво Дуа.

19 Лудогорец 1:0 Нордселанд

Големият отсъстващ при разградчани бе контузеният капитан Антон Недялков, който преди няколко дни претърпя операция от херния. Аут беше и наказаният Видал, а на негово място стартира Спас Делев, донесъл победата на тима при гостуването на ЦСКА - София.

Първата част премина при тактическо надлъгване. Все пак по-опасният тим бе този на домакините. В 4-ата минута Текпетей остана непокрит в малкото наказателно поле и засече с глава центриране от корнер, но ударът му не се получи по най-добрия начин и излезе в аут. В ответната атака Шелдеруп преодоля двама футболисти в "зелено" и шутира, а Падт без проблем улови.

В 26-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Нареси осъществи 40-метров рейд и изведе отлично Текпетей отдясно в наказателното поле на датчаните. Крилото върна много съобразително топката отново към Нареси, бразилецът обаче я прескочи за Дуа. Последва мощен удар на тарана в гредата.

Девет минути по-късно Текпетей шутира от трудна позиция, но Хансен изпусна топката. Последва добавка от малък ъгъл на Пьотровски в аут.

В 37-ата минута "орлите" се пропукаха в защита, Расмунсен отправи опасен удар от 15-16 метра, но Падт плонжира и изби в корнер.

В даденото от рефера продължение на първата част Текпетей влезе необмислено в краката на свой съперник при безобидна ситуация и трябва да благодари на съдията, че не му показа жълт картон, който щеше да е втори за него.

Логично Георги Дерменджиев замени ганаеца на почивката с Руан Секо. Именно бразилският таран имаше отличен шанс да се разпише след само две минути игра, когато получи подаване от Нареси, но ударът му от въздуха не намери целта.

В 51-ата минута Нордселанд проби през зоната на Фон Витри и Падт бе подложен на два удара от малък ъгъл, но се справи добре и ги отрази.

Следващите минути датчаните имаха известно надмощие и в 63-ата минута Нигран нацели гредата след удар с глава. Разградчани обаче отговориха секунди по-късно с бомбен шут на Секо, а Хансен изби в корнер с върха на пръстите си.

След 70-ата минута в игра за българския шампион се появи и Матиас Тисера, а Лудогорец набута съперника в собствената му половина. Така се стигна до 79-ата минута, в която Пьотровски стреля, топката рикошира в крака на Нигрен и влетя в мрежата на датчаните.

Само 120 секунди по-късно Нигрен за малко не изравни, когато нацели греда с удар от 4-5 метра.

До края на двубоя Нордселанд осъществи хаотичен натиск, залагайки на центрирания от всички зони на терена, но отбраната на "орлите" се справи и не допусна чисто положение пред Падт.

ЛУДОГОРЕЦ 1:0 НОРДСЕЛАНД

1:0 Якуб Пьотровски 79

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 26. Сундберг, 24. Вердон, 17. Сон, 30. Нареси, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 6. Пьотровски, 90. Делев, 9. Дуа

НОРДСЕЛАНД: 13. А. Хансен, 19. Хей, 4. К. Хансен, 39. Нагало, 5. Фрис, 9. Нигрен, 6. Тверсков, 27. Свенсон, 17. Расмунсен, 7. Ингвартсен, 8. Шелдеруп

Снимки: Борислав Трошев