Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Игор Тиаго зарадва Брюж

Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго отбеляза важен гол за Брюж и помогна на тима си да спечели първото място в група "D" на Лигата на конференциите. Бразилецът и съотборниците му победиха с 3:1 гостуващия Бодьо/Глимт, който също продължава към директните елиминации.

Двата тима вече си бяха гарантирали първите две позиции в групата. Брюж щеше да е доволен и на равенство, след като имаше предимство от успеха с 1:0 в Норвегия.

Мачът на "Ян Брейдел" беше равностоен и с доста положения пред двете врати. До почивката по-чистите положения създадоха домакините и едно от тях се превърна в гол. Негов автор стана Антонио Нуса в 26-ата минута. Младият норвежец наказа сънародниците си след пас на Андреас Сков Олсен и безпощаден удар под напречната греда.

В 57-ата минута Бодьо/Глимт изравни с гол от дузпа на Амал Пелегрино. 33-годишният нападател не спира да бележи през сезона и е в основата на успехите на отбора си.

Още в следващата атака Максим де Каупер намери в наказателното поле Игор Тиаго, който върна аванса на Брюж. Точка на спора сложи Брендън Мехеле в 89-ата минута след центриране от корнер на резервата Михал Скораш.