Разгромна победа на Фенербахче спря Лудогорец за първото място

Фенербахче срази с 4:0 Спартак (Търнава) в последния си мач от група "H" в Лигата на конференциите и финишира на първото място в нея с 12 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика българският шампион Лудогорец остана втори и ще трябва да мине през плейофите на турнира.

Фенербахче имаше лесна задача у дома срещу най-слабия отбор в групата. До почивката турският гранд вкара само един гол, дело на Ферди Кадиоглу, а през второто полувреме автогол на Доминик Такач и две попадения на Един Джеко осигуриха на "фенерите" директно място на осминафиналите.

Стражът на Спартак Доминик Такач беше с основна заслуга отборът да запази нулевото равенство в първия половин час. Сериозни пропуски направи Джеко, но в 34-ата минута нямаше кой да попречи на Кадиоглу да даде преднина на Фенербахче. Домакините можеха да решат нещата в своя полза още до почивката, но Ирфан Кахведжъ и Себастиан Шимански не успяха да се разпишат от чисти позиции.

В 47-ата минута Андрей Джурич извърши нарушение в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Душан Тадич уцели гредата, но след това топката се отби от гърба на Такач и влезе във вратата.

В 59-ата миунта Джеко се реваншира за пропуските си и направи резултата класически. Босненецът стреля в гредата, но атаката на Фенербахче продължи и при втория си опит ветеранът не сгреши. Не след дълго Джеко получи перфектен пас от Кахведжъ и довърши словаците - 4:0.