Селтик завърши достойно разочароваща кампания

Селтик стигна до първа домакинска победа в груповата фаза на Шампионската лига от 2013 г. "Детелините" спечелиха с 2:1 срещу шампиона на Нидерландия Фейенорд, но завършиха на последно място в група "Е". Тимът от Ротердам остана трети и продължава в Лига Европа.

Още преди мача двата отбора знаеха съдбата си, но шотландците бяха амбицирани да се докажат пред своя публика. Тимът на Брендън Роджърс поведе с гол на Луис Палма от дузпа в 33-ата минута. Резервата на гостите Янкуба Минтех изравни осем минути преди края на редовното време. Последва натиск на домакините и попадение на Густаф Лагербиелке в добавеното време, което вдигна на крака "Селтик Парк".

Селтик имаше някои добри моменти в началото, но след това организираната игра на съперника не позволяваше на домакините да стигнат до нещо сериозно. "Детелините" поведоха след глупава проява на Зеруки. Той бе предупреден от съдията за задържане на съперник, но го направи отново и това доведе до дузпа, реализирана от Палма. Последваха няколко блестящи спасявания на Джо Харт.

Активната игра на Фейенорд продължи и след почивката и шотландците трябваше да се справят със сериозен натиск. Палма пропусна добра възможност при една от контраатаките им, като топката се удари в гредата. Нидерландците стигнаха до изравняване чрез Минтех, но в добавеното време Лагербиелке се превърна в герой зарадва повечето фенове по трибуните.

Снимки: Imago