РБ Лайпциг и Йънг Бойс си размениха три гола в рамките на пет минути

РБ Лайпциг надделя с 2:1 над Йънг Бойс в мач от последния шести кръг на двубоите в група G на Шампионската лига. Двата тима изиграха не особено атрактивно първо полувреме, но в началото на втората част само в рамките на пет минути си размениха три попадения. Бенямин Шешко (51’) откри резултата, Ебрима Коли (53’) успя да изравни, но Емил Форшберг бързо възстанови преднината на германците и донесе победата на “биковете”.

Още преди началото на двубоя двата тима бяха наясно със своята съдба през следващата пролет, като РБ Лайпциг вече си беше осигурил второто място в класирането и участие в следващата фаза на Шампионската лига, а Йънг Бойс си бе гарантирал третото място и участие в Лига Европа през следващата година.

Наставникът на домакините Марко Розе бе направил доста промени, след като неговият тим вече си бе гарантирал класиране в следващата фаза. Играчите на “биковете” започнаха срещата на високи обороти и достигнаха до попадение още в петата минута, когато Емил Форшберг напредна и с прецизен пас изведе Бенямин Шешко, който се завъртя и с десния си крак преодоля Давид фон Балмос. След няколко минутен преглед с ВАР обаче Манфред Лукянкукас отмени гола поради засада на словенеца.

Гостите отговориха с хубав изстрел Шейк Ниасе, който се възползва от центриране от корнер и прати топката с глава към вратата, но там Петер Гулачи демонстрира отличен рефлекс и спаси. Темпото в двубоя не бе много високо и постепенно двата отбора заложиха на повече битка в средата на терена, но рядко достигаха до по-сериозни положения.

Второто полувреме започна вихрено и двата тима сякаш излязоха от съблекалнята да демонстрират много по-голямо желание за победа, което доведе до бърза размяна на три попадения само в рамките на около пет минути.

Първата ситуация дойде на сметката на гостите от Швейцария в наказателното поле, но успоредното подаване не достигна до играч в жълто. Домакините на свой ред организираха добра атака, топката бе пратена към Юсуф Поулсен, той върна към Бенямин Хендрикс, а десният бек намери великолепно Бенямин Шешко, който отново демонстрира отличната си повратливост, освободи се от Сайди Янко и реализира за 1:0.

Радостта на играчите на РБ Лайпциг трая съвсем кратко, след като веднага след изпълнението на център, кълбото бе пратено отдясно към Жан-Пиер Нсаме, който изигра важна роля в организацията на атаката, напредна добре и центрира към Ебрима Коли, който от точката за дузпа нямаше как да сбърка и изравни за 1:1.

Това негативно развитие на ситуацията изобщо не стресна играчите на Марко Розе и само три минути по-късно Кевин Кампел намери отляво Емил Форшберг, а той с хубав удар хвана в крачка Давид фон Балмос и отбеляза за 2:1.

Постепенно срещата отново навлезе в познатото от първата част по-спокойно темпо. Гостите от Йънг Бойс отново успяха да организират сходна атака като при първото си попадение и в 72-ата минута отново влизане отдясно намери Улисес Гарсия в сходна с Коли позиция и той отбеляза за 2:2. Преглед на ситуацията с ВАР обаче показа, че по-рано в атаката на швейцарския представител е имало засада и изравнителното попадение бе отменено. До края на двубоя играчите на Йънг Бойс пропуснаха още няколко добри възможности да стигнат до изравнително попадение.

По този начин РБ Лайпциг, който спечели четири победи в група G и допусна две загуби само от Манчестър Сити, зае второто място в класирането и ще е част от 1/8-финалите в Шампионската лига и през пролетта. Йънг Бойс пък зае третото място с четири точки и през следващата година ще се премести в Лига Европа.

Снимки: Gettyimages