Млади таланти на Ман Сити блеснаха при успеха над Цървена звезда

Манчестър Сити постигна шеста поредна победа в група "G" на Шампионската лига, след като спечели с 3:2 гостуването си на Цървена звезда. Шампионът на Европа си бе осигурил първото място в групата и това позволи на Пеп Гуардиола да даде шанс на някои от юношите на клуба и те не го разочароваха.

20-годишният дебютант Мика Хамилтън откри резултата в 19-ата минута. Оскар Боб, също на 20 години, се разписа в 62-ата минута. Хван Ин-Бом върна интригата в 76-ата минута. Калвин Филипс върна аванса на гостите от два гола пет минути преди края на редовното време, когато реализира дузпа, изработена от Хамилтън. Резервата Александър Катай вкара в добавеното време за крайното 2:3.

Поради факта, че срещата нямаше значение за крайното класиране в групата, двата отбора започнаха малко по-освободено. Въпреки много промени в тима на шампиона на Европа, "гражданите" бързо започнаха да контролират събитията на терена. Още във втората минута се стигна до опасна ситуация пред вратата на домакините след пробив на Матеус Нунеш. Топката стигна до Грийлиш в наказателното поле, но той се забави и не успя да отправи изстрел.

Тимът на Гуардиола владееше топката в големи периоди, а домакините разчитаха на контраатаки и на няколко пъти показаха, че те няма да са безопасни. В 19-ата минута Хамилтън откри резултата със страхотен гол. Юношата на Ман Сити получи топката от Нунеш, напредна и с мощен удар прати топката в мрежата.

Попадението накара Звезда да се активизира и в 27-ата минута сърбите не бяха далеч от изравняване. Най-младият на терена - 17-годишният Коста Неделкович, бе намерен в наказателното поле. Бранителят финтира и красиво насочи топката към горния десен ъгъл на Ортега, но тя мина малко покрай вратата. Последваха няколко ситуации пред вратата на домакините. Вратарят Глейзър трябваше да се справя със силен удар на Нунеш, който след това направи голям пропуск, но за негово щастие бе отсъдена засада.

В края на първата част "гражданите" бяха близо до втори гол след добра атака, но центриране на Хамилтън не бе засечено от Боб, а удар на Калвин Филипс не намери целта. На почивката Гуардиола извади Грийлиш, който имаше проблеми и трябваше да получава медицинска помощ, като на няколко пъти играчи на Звезда направиха остри влизания срещу него. На неговото място се появи Фил Фоудън.

В самото начало на второто полувреме Хамилтън получи прекалено много пространство и стреля, но ударът му не бе достатъчно точен. В 51-ата минута домакините можеха да изравнят, но Ортега направи две поредни великолепни спасявания. Първо той инстинктивно успя да отрази удар от воле на Ндиайе, а след това се справи и с изстрел от дистанция на Канга.

Втори 20-годишен талант на Ман Сити се разписа в мача в 62-ата минута. Норвежкият национал Оскар Боб, който е на "Етихад" от четири години, удвои аванса на гостите след отличен индивидуален пробив и прецизен завършващ удар.

Цървена звезда тръгна по-активно в предни позиции в последната част на двубоя. В 70-ата минута влезлият като резерва Миятович завърши отлична контраатака, но ударът му срещна външната страна на гредата. Домакините все пак успяха да зарадват препълнените трибуни на "Райко Митич". Хван Ин-Бом се разписа в 76-ата минута след добра комбинация и подаване на Букари.

Попадението мотивира Сити и малко по-късно Фоудън стреля над вратата от границата на наказателното поле. Хамилтън пък продължи да тормози защитата на сърбите и изработи дузпа, след като мина между двама бранители на съперника и бе спрян непозволено. Калвин Филипс бе точен от бялата точка и направи резултата 1:3.

Това развитие не отчая Звезда и тимът на Бакар Бахар много бързо можеше да върне едно попадение. Миятович удар греда с удар отблизо, но бе отсъдена и засада. Атаките на домакините продължиха и в добавеното време резервата Александър Катай върна интригата. Той бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране и с глава се разписа.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3
0:1 - Хамилтън (19)
0:2 - Боб (62)
1:2 - Хван (76)
1:3 - Филипс (85-д)
2:3 - Катай (90+2)

Снимки: Imago