Клоп отне една от запазените марки на Фъргюсън

След поредния късен обрат, до който Ливърпул достигна при гостуването си на Кристъл Палас през изминалия уикенд, мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп влезе в историята на Премиър лийг, подобрявайки емблематичен рекорд на сър Алекс Фъргюсън. Попадението на Харви Елиът в 91-вата минута донесе 17-ата победа на Ливърпул в добавеното време, откакто начало на отбора е германецът. Така Клоп изпревари сър Алекс, който имаше 16 победи с Манчестър Юнайтед в т.нар. "Фърги Тайм".

За тези 31 години, откакто съществува Висшата лига, Ливърпул има 43 победни попадения, които са паднали в 90-ата минута или в добавеното време. Цели 40% от всички тези голова са паднали в осемте години, в които Клоп е на „Анфийлд“.

От началото на този сезон Ливърпул постигна две победи в добавеното време. Едната бе с победния гол на Дарвин Нунес в 93-тата минута на гостуването на Нюкасъл. Втората бе преди два дни. В началото на ноември пък Луис Диас донесе точка на мърсисайдцци, разписвайки се за 1:1 в 95-ата минута при гостуването на Лутън.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago