Възходът на Евертън продължава успоредно със затъването на Челси

Евертън записа трета поредна победа, след като спечели с 2:0 домакинството си на Челси. “Карамелите” нямат допуснат гол в последните си три мача и вече започват да се отдалечават от зоната на изпадащите, въпреки че трябваше да се справят с наказание от отнемане на 10 точки. Абдулай Дукуре откри резултата в 55-ата минута, а 20-годишният Люис Добин се разписа в края.

Челси пък за пореден път разочарова и записа втора загуба през тази седмица. Отборът на Маурисио Почетино е 12-ти в класирането.

Лондончани създадоха първото добро положение още в третата минута. Мудрик преодоля Йънг отляво и влезе в наказателното поле. Украинецът не успя да стреля и намери Енцо Фернандес, чийто удар бе отразен от Пикфорд. При добавката аржентинецът не уцели вратата. Тимът на Почетино стартира добре двубоя и на няколко пъти организира добри атаки, докато опитите на домакините да атакуват не бяха успешни в първата част на двубоя.

Вратарят на гостите Роберт Санчес направи две рискови отигравания, но нямаше последствия. В 14-ата минута Пикфорд отрази хубав удар на Палмър от дистанция. Бившият играч на Манчестър Сити получи жълт картон малко по-късно за симулация в наказателното поле. Челси имаше инициативата, но домакините като цяло ограничаваха атаките на съперника. В 25-ата минута Харисън пробва много хубав удар от въздуха, но топката мина малко покрай вратата.

На Почетино му се наложи да прави принудителна смяна в средата на първото полувреме. Капитанът на гостите Рийс Джеймс напусна терена и на негово място влезе Леви Колуил. Играта бе накъсана, след като няколко играчи трябваше да получават медицинска помощ. Мудрик продължи да е един от най-активните. Неговите пробиви не винаги бяха успешни, но в 38-ата минута с остро подаване той намери Броя, който прати топката покрай вратата. Малко преди почивката Ашли Йънг също напусна терена с травма.

В началото на второто полувреме Санчес направи отлично спасяване след удар на Макнийл. Това реално бе ситуацията, в която един от двата отбора бе най-близо до гол от началото на мача. Малко по-късно вратарят на Челси трябваше да получава медицинска помощ, но след нея остана на терена. Той обаче трябваше да вади топката от мрежата си в 55-ата минута. При великолепна контраатака на “карамелите” Макнийл изведе Калвърт-Люин сам срещу вратаря. Санчес излезе и блокира нападателя, но топката отиде в Дукуре, който я насочи прецизно към мрежата.

Лондончани направиха някакъв опит да отговорят, но не се справяха достатъчно добре. Мудрик бе изведен отляво и намери Фернандес в наказателното поле. Аржентинецът не успя да отправи добър удар, а секунди пъ-късно бе заменен. Той и Броя напуснаха терена, за да отстъпят мястото си на Стърлинг и Джаксън, чиято първа изява бе много неточен удар в ситуация, в която можеше да подаде.

Челси все пак натиска към края, но в завършващата фаза нямаше кой да вземе точното решение. Удар на Мудрик бе блокиран. При друга ситуация отново той стреля, но отново топката не стигна до вратата. Лошите новини за Почетино се редяха една след друга и в 83-ата минута вратарят Санчес напусна принудително. Защитата на домакините трябваше да положи доста усилия, но се справяше с всички опити за атаки на съперника.

В добавеното време 20-годишният Добин сложи край на интригата. Той се възползва от грешка на влезлия като резерва вратар Джордже Петрович, който не се намеси добре след центриране.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 2:0
1:0 - Дукуре (55)
2:0 - Добин (90)

Снимки: Imago