Коло Муани измъкна неубедителен ПСЖ срещу Нант

Пари Сен Жермен постигна трудна победа с 2:1 в домакинството си на Нант от 15-ия кръг в Лига 1. Шампионите не изиграха особено блестящ мач бяха близо до това да направят грешна стъпка насред "Парк де Пренс", но все пак успяха да измъкнат трите точки, благодарение на резервата Рандал Коло Муани, който вкара победния гол в 83-тата минута. Преди това Брадли Баркола откри резултата за домакините в 41-вата минута, а Мостафа Мохамед изравни в 55-ата.

Луис Енрике бе избрал да започне срещата с Килиан Мбапе, Брадли Баркола и Карлос Солер в атака. Триото в средата на терена пък бе съставено от Витиня, Мануел Угарте и Канг-Ин Лий.

Жослен Гурвенек пък бе избрал Мостафа Мохамед да води атаката, като той бе подкрепян от Муса Сисоко, Флоран Моле и Моузес Саймън от по-задни позиции. В халфовата линия си партнираха Дъглас Аугусто и Самуел Мутусами.

Не бяха изминали и 20 секунди от първия съдийски сигнал и домакините стигнаха до първата си голова възможност. Килиан Мбапе направи пробив на скорост и шутира опасно, но вратарят Албан Лафон спаси.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Нант обаче също показа зъби и в 15-ата минута не бе никак далеч от гола. Моле стреля от дистанция и топката летеше опасно към вратата, но и стражът Арнау Тенас се намеси решително и изби над напречната греда.

В 24-тата минута Лий избра да опита диагонален удар от трудна позиция, като прати топката покрай вратата. Това може би не бе най-доброто решение от корееца, тъй като няколко негови съотборници бяха на добри позици пред вратата и чакаха центриране.

В 38-ата минута имаше една спорна ситуация, в която Килиан Мбапе се откъсна зад отбраната и се строполи след контакт с Ерай Джьомерт, но съдията не видя нарушение на бранителя и нито отсъди фаул, нито показа картон.

Макар да изглеждаше, че домакините изпитват трудности в организирането на атаките си, в 41-вата минута те успяха да открият резултата. Брадли Баркола направи двойно подаване с Витиня по левия фланг, надбяга прекия си пазач и от малък ъгъл успя да отбележи за 1:0. Това бе дебютният му гол за ПСЖ.

В 44-тата минута Мбапе опита изстрел от воле в наказателното поле, но доста слабо и неточно.

Второто полувреме започна така, както вървеше и първото. ПСЖ държеше повече топката, но без да създава някакъв сериозен натиск в половината на съперника. Нант пък чакаше своите шансове на контраатака.

В 54-тата минута Мбапе падна в наказателното поле при едно центриране към него, но не получи дузпа.

В ответната атака гостите организираха хубава контраатака, а удар на Маркюс Коко бе блокиран. При последвалия корнер Мостафа Мохамед се отскубна на първата греда и с глава насочи топката във вратата за 1:1.

Това раздвижи мача и парижани се хвърлиха в атака, като в 59-ата минута Брадли Баркола навърза няколко играчи на съперника и останал очи в очи с вратаря от малък ъгъл опита да го прехвърли, но този път не сполучи.

"Канарчетата" пък отговориха с атака по дясното крило в 63-тата минута, завършила с удар на Маркиньос, но покай вратата.

Пет минути по-късно отново имаше спорна ситуация на границата на наказателното поле, където имаше сблъсък между Джьомерт и Мбапе, но отново съдията не видя основание да посочи бялата точка.

ПСЖ направи някои промени по състава си и те дадоха резултат. В 83-тата минута резервата Рандал Коло Муани отбеляза за 2:1. При едно центриране от фаул изстрел на Люка Ернандес бе спасен от вратаря, но при добавката Коло Муани отблизо бе точен.

В 85-ата минута друга резерва Маркос Асенсио бе изпуснат на чудесна позиция в наказателното поле, но изненадващо стреля над вратата и пропусна прекрасна възможност.

В 89-ата минута Албан Лафон направи две поредни спасявания, първо след опасен изстрел на Усман Дембеле, а секунди по-късно и след удар на Килиан Мбапе.

Нант имаше възможност да стигне отново до равенството в добавеното време, като в 92-рата минута Кастелето шутира от границата на пеналта и кълбото мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно Моле бе изпуснат в близост до вратата при едно центриране и стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

В крайна сметка ПСЖ удържа победата и се откъсна на върха в класирането с актив от 36 точки.  Нант пък може да съжалява, че не взе нещо от този мач, като остава на 9-ата позиция с 18 точки.