Бърнли за малко не шокира Брайтън като гост

Бърнли прекъсна серията си от пет поредни загуби като гост, след като стигна до 1:1 с Брайтън на "Амекс Стейидъм" в двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Гостите водеха до 77-ата минута, след като Уилсон Одоберт откри резултата в самия край на първата част. Симон Адингра изравни чак в 77-ата минута, въпреки че Брайтън имаше огромно превъзходство след почивка.

Брайтън пропусна няколко възможности през първата част. Джеймс Трафърд спаси опасни изстрели на Паскал Грос и Джеймс Милнър, а удар на Ван Хеке с глава премина на сантиметри встрани от дясната греда. Пропуските бяха наказани от Бърнли в самия край на първото полувреме, когато Уилсън Одоберт със страхотен удар от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет откри резултата.

През второто полувреме Брайтън имаше сериозно предимство, но "чайките" пропуснаха доста положения и успяха да изравнят чак в 77-ата минута, когато Симон Адингра засече с глава центриране на Паскал Грос. До края обаче времето не стигна на домакините за пълен обрат, а с голяма заслуга за точката на Бърнли е и техният страж Джаймс Трафърд.

Все пак тимът на Венсан Компани прекъсна серия от пет поредни загуби като гост.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages