ЦСКА превзе второто място в НБЛ

Отборът на ЦСКА записа третата си поредна победа в Националната баскетболна лига. Във високоскоростен двубой “армейците” спечелиха срещу Берое с крайното 99:86 (27:20, 29:25, 16:23, 27:18) в своята зала в София. Двубоят бе част от 11-ия кръг в родния шампионат.

Така ЦСКА еднолично окупира второто място във временното класиране с баланс от 8 победи и 3 загуби, докато Берое е с актив от 4 успеха и 7 поражения. Това бе четвърто поражение в последните пет мача за старозагорци.

Георги Боянов бе най-резултатен за победата на ЦСКА с 22 точки и 8 борби. Брандън Йънг и Венцислав Петков добавиха по 20 точки, като вторият записа и 9 асистенции. Васил Бачев се разписа с 14 точки и 6 борби, а Божидар Аврамов приключи с 12 точки и 5 асистенции от резервната скамейка.

Даръл Дейвис бе над всички за Берое с 33 точки, 8 борби и 6 асистенции. Карлос Пепиен приключи с 24 точки и 8 овладени топки, а Антун Маричевич прибави 12 точки и 7 борби.