Щутгарт отстрани Борусия (Дортмунд) от надпреварата за Купата на Германия

Отборът на Щутгарт отстрани един от фаворитите за спечелването на Купата на Германия, след като постигна домакинска победа с 2:0 над Борусия (Дортмунд) в осминафиналния мач помежду им от турнира.

Швабите заслужено стигнаха до успеха, тъй като създадоха по-голям брой и по-опасни голови положения от своя съперник. Въпреки това „жълто-черните“ можеха да поведат в 20-ата минута, когато домакините бяха спасени от напречната греда на вратата си при спаси при шут на Марсел Сабитцер. Така се стигна до 55-ата минута, когато Серу Гираси получи топката след пас на Енцо Мило и със своя удар я прокара между краката на Грегор Кобел за 1:0. Другият гол за Щутгарт дойде в 78-ата минута, когато Силас Вамангитука се възползва от подаване на Максимилиан Мителщет, за да преодолее противниковия вратар и да оформи крайния резултат със своя шут.

Снимки: Imago