Гол на тийнейджър донесе обрат и победа на Брайтън

Брайтън победи с 2:1 Брентфорд у дома в двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг. Гостите поведоха след гол от дузпа на Брайън Мбемо, но "чайките" стигнаха до пълен обрат след попадение на Паскал Грос (52') и първи гол в мъжкия футбол на 18-годишния Джак Хиншълууд. Това бе едва втора победа на Брайтън в последните девет мача на отбора в първенството.

Роберто Де Дзерби бе направил три промени в състава си - Каору Митома, Жоао Педро и Паскал Грос се завърнаха сред титулярите. Адам Лалана не бе групата.

Мадс Рурслев и Шандън Баптист стартираха за Брентфорд.

Атаките на домакините очаквано бяха по-опасни в началото, но в 25-ата минута Янелт нахлу в наказателното поле на Брайтън, Ван Хеке го задържа леко за ръката, след което германецът падна. Главният рефер посочи бялата точка, а Мбемо изпълни добре дузпата, давайки аванс на Брентфорд. Брайтън обаче успя скоро да изравни. В 31-вата минута Митома проби отляво, след което върна към Паскал Грос, който стреля малко след границата на наказателното поле и много прецизно прати топката в далечния ъгъл.

В 52-рата минута Джак Хиншълууд направи пълен обрат, след като засече с глава центриране на Грос. Така той стана най-младият футболист, който успя да се разпише в Премиър лийг от началото на сезона.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago