Мактоминей разстреля Челси и донесе важен успех на Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед постигна много важна победа с 2:1 в дербито с Челси от междинния 15-и кръг в Премиър лийг. "Червените дяволи" изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и опровергаха слуховете за скандали в отбора. Те създадоха куп положения и можеха да постигнат и доста по-убедителен успех, а Бруно Фернандеш пропусна и дузпа в 9-ата минута. Скот Мактоминей обаче взе диригентската палка в този двубой, отбелязвайки и двата гола за домакините на "Олд Трафорд" в 19-ата и 70-ата минута. За гостите се разписа Коул Палмър в 45-ата минута.

Ерик тен Хаг бе избрал да заложи на Расмус Хойлунд на върха на атаката, като той имаше подкрепата на Антони, Бруно Фернандеш и Алехандро Гарначо в предни позиции. В средата на терена си парнтираха Софиан Амрабат и Скот Мактоминей.

Маурисио Почетино пък бе предпочел да започне мача с Николас Джаксън като изнесен нападател и Коул Палмър, Рахийм Стърлинг и Михайло Мудрик зад гърба му. Енцо Фернандес и Мойсес Кайседо бяха двойката опорни халфове.

Домакините започнаха по-активно и в 3-тата минута Бруно Фернадеш стреля от дистанция, но малко над вратата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Минута по-късно последва още по-добра възможност за Юнайтед. Расмус Хойлунд бе изведен в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, а Робърт Санчес трябваше да прави първо спасяване в мача.

В 8-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза. Енцо Фернандес със закъсняло влизане настъпи в областта на глезена Антони на границата на наказателното поле. Първоначално съдията не видя нарушението, но след намесата на ВАР той прецени, че това е дузпа. Бруно Фернандеш обаче изпълни доста лошо наказателния удар и Робърт Санчес спаси и запази нулевото равенство.

Това даде криле на Челси и гостите стигнаха до първата си голова опасност в 12-тата минута, когато Мудрик бе изведен очи в очи с Андре Онана и стреля в близката греда.

В ответната атака Гарначо изскочи на добра позиция, но не успя да отбележи.

След това в 15-ата минута последва нова бърза контраатака за домакините, Антони получи на границата на пеналта и отправи изстрел в очертанията на вратата, но твърде слабо и Санчес лесно укроти топката в ръцете си.

В 18-ата минута гостите отново атакуваха опасно и Енцо Фернандес шутира коварно от дистанция, но Онана внимаваше и улови.

Минута по-късно резултатът бе открит. Челси сбърка при изнасянето на топката и това позволи на домакините да контраатакуват, кълбото стигна до Гарначо отляво, той центрира към Хари Магуайър, неговият удар бе блокиран, но топката се озова в Мактоминей, който овладя и от воле отбеляза за 1:0.

В 25-ата минута и гостите поискаха дузпа за интервенция срещу нахлуващия на скорост Рахийм Стърлинг, но този път такава не бе отсъдена, макар да имаше лек контакт между крилото и Диого Далот.

В 32-рата минута "червените дяволи" направиха нов огромен пропуск. Мактоминей първо стреля с глава отблизо, ударът му бе спасен от Санчес, а при добавката шотландецът отново не успя да преодолее стража на съперника.

В ответната атака и Челси имаше прекрасен шанс. Джаксън изскочи очи в очи с Онана, но не успя да го преодолее.

След това в 36-тата минута Михайло Мудрик напредна на скорост и шутира към близкия ъгъл, но на сантиметри встрани от гредата.

При поредната добра атака на лондончани, те най-накрая успяха да изравнят. Коул Палмър получи пред наказателното поле, освободи си пространство и с техничен удар по земя намери далечния ъгъл на вратата за 1:1.

Челси започна по-уверено втората част и в 49-ата минута стигна до голова опасност. При центриране от корнер топката бе продължена към Николас Джаксън, който отблизо също с глава не успя да отбележи.

Постепенно домакините се окопитиха и също започнаха да атакуват по-опасно, като в 55-ата минута Алехандро Гарначо направи пробив отляво и стреля към далечната греда, като не бе никак далеч от попадението.

В 60-ата минута Антони стреля от границата на пеналта и след рикошет топката коварно се насочи към вратата, но мина встрани.

Две минути по-късно Юнайтед можеше да получи втора дузпа, след като удар на Люк Шоу бе спрян с ръка от Леви Колуил, но съдиите прецениха, че този път няма да посочат бялата точка.

В 64-тата минута след центриране от корнер отново Мактоминей бе изпуснат от защитата, но и този път изстрелът му бе отразен от Санчес.

Пет минути по-късно Антони опита диагонален изстрел, но доста неточно и над вратата.

В 70-ата минута натискът на "червените дяволи" даде резултат и те отново излязоха напред в резултата. Скот Мактоминей получи прекрасно центриране в близост до вратата и с глава бе точен за 2:1.

Само минута по-късно шотландецът можеше да оформи своя хеттрик. Челси сгреши при изнасянето на топката, Антони отне и изведе Мактоминей в наказателното поле, но ударът на халфа не се получи.

В 74-ата минута нова грешка на гостите, този път на Рийс Джеймс, позволи на Гарначо да се отскубне зад защитата, но младокът се забави и Джеймс успя да се върне и да поправи грешката си и да блокира удара му.

В 80-ата минута последва нов пропуск пред вратата на "сините". Серхио Регилон центрира по земя към Гарначо, който отклони топката към далечната греда, но тя мина на сантиметри в аут.

В 85-ата минута Челси почти от нищото можеше да изравни. Първо Енцо Фернандес бе изпуснат в близост до вратата при едно остро центриране, но не успя да засече топката, а при последвалото разиграване имаше нов удар към вратата на Онана и след поредица от рикошети кълбото излезе в аут.

След това в 89-ата минута Рийс Джеймс отправи мощен шут, но над напречната греда.

В 90-ата минута пък Армандо Броя получи хубаво центриране в близост до вратата, но стреля в гредата.

Все пак Манчестър Юнайтед удъържа победата и с актив от 27 точки се изкачи до 6-тата позиция в класирането, като дори се изравни с 5-ия Тотнъм, който обаче е с мач по-малко. Челси пък остава на 10-ото място в таблицата с 19 точки до момента.