Лудогорец разби Локо (Пловдив) с латино канонада и вече е на четвъртфинал

Лудогорец се класира без особени проблеми за 1/4-финалите на Sesame Купа на България. “Орлите” разбиха с 4:0 Локомотив (Пловдив) в предишната фаза на надпреварата. И четирите попадения бяха дело на южноамерикански футболисти - бразилците Кайо Видал, Рик Джонатан и Руан Секо, както и на аржентинеца Матиас Тисера.

Така Лудогорец се присъедини към Спартак (Варна), Пирин (Благоевград), Арда, ЦСКА - София и Хебър, които вече са на 1/4-финалите. Утре пък ЦСКА 1948 - Берое и Етър - Ботев ще определят последните два тима.

В четвъртата минута Лудогорец можеше да открие резултата, но Кайо Видал не взе правилно решение и след като бе останал сам срещу Динко Хоркаш реши да търси пас и сбърка.

Все пак в 11-ата минута домакините вкараха гол. Текпетей излезе сам срещу вратарят от почти центъра и подаде на празна врата на Видал, който реализира.

До края на първата част играта бе предимно равностойна, като и двата тима направиха по няколко добри атаки, но не създадоха чиста ситуация пред вратарите.

В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Хорхе Сегура получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена предварително.

В 72-ата минута Лудогорец можеше да удвои преднината, но Франко Русо направи много голям пропуск, след като от непосредствена близост не успя да порази целта с глава.

15 минути преди края на мача Рик удвои. Бразилецът намери момент за стрелба извън наказателното поле и с премерен удар направи 2:0.

В 84-ата Руан Секо вкара трето попадение във вратата на Локомотив, след като получи техничен пас от Квадво Дуа и преодоля Хоркаш.

В последната секунда на срещата пък Матиас Тисера оформи крайното 4:0, след като получи прострелен пас отдясно и засече кълбото в мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ЛОКО (ПЛОВДИВ)
1:0 Видал (11)