Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Кайзерслаутерн и Фортуна си осигуриха място в следващата фаза на Купата на Германия

Отборът на Кайзерслаутерн се класира за следващия кръг на Купата на Германия, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Нюрнберг. Двете попадения за домакините паднаха в последните петнайсет минути на редовното време, когато първо Ричмънд Тачи (75’), а след това и Рагнар Ахе (78’) се разписаха.

Двубоят вървеше на ниски обороти и без особени положения пред двете врати до последните петнайсет минути на двубоя, когато само в рамките на три минути паднаха и двете попадения. Първо в 75-ата минута Ричмънд Тачи реализира с брилянтен удар в центъра на вратата след пас на Жан Цимер, а няколко минути след това Тачи затвърди преднината на домакините и сложи точка на спора. В минути до края играчите на Кайзерслаутерн имаха още няколко добри положения, но до нов гол не се стигна.

В другата среща Фортуна (Дюселдорф) също достигна до 1/4-финалите на Купата, след като постигна драматична победа с 1:2 в гостуването си на Магдебург. Домакините взеха ранна преднина в първия четвърт час на срещата, когато Борис Атик (15’) се разписа. Двубоят се развиваше по този начин до последните минути, когато гостите от Дюселдорф направиха бърз обрат с два гола на Йона Немец (87’, 90’) за крайното 1:2.