Браво! България се размина с героичен обрат, но стигна до плейофите

България и Северна Македония не излъчиха победител в среща от Лигата на нациите при жените. Мачът се игра на Националния стадион "Васил Левски" и предложи драматични моменти, завършвайки 2:2. Гентяна Рочи откри резултат с удар с глава отблизо в десетата минута. В 62-ата Улза Макзути покачи на 2:0 за гостенките. В 79-ата минута Леонора Желев намали резултата, а в самия край Полина Ръсина наказа грешка на вратарката Лековска за 2:2.

С полученият резултат "лъвиците" продължават към плейофите за Лига "Б". На 11 декември нашите момичета ще научат името на своя съперник.

38 България W 2:2 Северна Македония W

Първото полувреме беше равностойно, като на няколко пъти българките можеха да застрашат рамката на Северна Македония. В десетата минута обаче "червените" нанесоха своя удар. Роксана Шахънска изби с една ръка изстрел от фаул, а с глава Гентяна Рочи не сбърка при открилата се пред нея добавка - 1:0 за гостенките.

В началото на второто полувреме се разбра, че в другите срещи от групите нещата не се развиват благоприятно за отбора на Силвия Радойска, макар че в крайна сметка нашите момичета стигнаха героично до плейофите.

В 62-ата минута обаче падна втори гол за съседките ни. Деветката Улза Макзути беше изведена сама срещу вратарката Роксана Шахънска - шут и 2:0 за Северна Македония.

В 71-ата минута отборът от РМС остана в намален състав, след като Александра Марковска фаулира грубо Евдокия Попадинова и ѝ беше показан втори жълт картон. Това позволи на нашите момичета да погледнат още по-настървено към наказателното поле на гостенките. Любопитно е, че след като беше изгонена от игра, Марковска тръгна към трибуните на стадион "Васил Левски". В 77-ата минута страхотен изстрел от 30 метра разтресе горната греда на вратата на северномакедонките.

Натискът на "лъвиците" даде резултат в 79-ата минута, когато Леонора Желев посрещна центриране от фаул и след слаба намеса на вратарката Лековска топката се спря в мрежата - гол за България!

Пет минути след гола, момичетата на Силвия Радойска сътвориха меле пред рамката на РМС, но отново гредата спря българките да отбележат попадение.

Изравняването все пак се случи. В 90-ата минута Полина Ръсина се възползва по чудесен и находчив начин от грешка на Лековска и отблизо направи 2:2. Уви, скоро след това дойде и последният съдийски сигнал.

България 2:2 Северна Македония

0:1 Гентяна Рочи (10)
0:2 Улза Макзути (62)
1:2 Леонора Желев (79)
2:2 Полина Ръсина (90)

Снимки: Борислав Трошев