Рилски спортист разби Ямбол в Самоков

Рилски спортист победи с 96:76 (31:7, 25:25, 25:25, 15:19) Ямбол в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига, изиграла се днес в зала “Арена Самоков”. Така самоковци са с 6 победи и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 5-5.

ПЪРВА ЧАСТ

След 4 минути игра Рилски спортист поведе със 7 на точки на съперника си (13:6) и определено владееше нещата на паркета. При оставащи 4:31 минути до края на частта домакините дръпнаха със 17-6. Домакините продължиха да увеличават преднината си, която при оставащи 2:23 минути стана 20 точки (26:6), а в крайна сметка след първите 10 минути Рилецо си осигури комфортен аванс от 24 точки (31:7).

ВТОРА ЧАСТ

Баскетболистите на Тони Дечев опитаха всичко по силите си да се върнат в мача. Въпреки че вдигнаха оборотите, те не успяха да стопят огромния пасив от първата част. След 6 минути игра във втората част разликата в полза на Рилецо е 25 точки (49:24). Двата тима изиграха равностойна втора част, тимът на Любомир Киров се оттегли с преднина от 24 точки (56:32).

Резултати от десетия кръг на НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

В третата четвърт нищо на паркета не изглеждаше различно, като опитите на ямболии за връщане в мача изглеждаха напълно неуспешни. Домакините имаха тотална доминация в срещата и 4 минути преди края на частта поведоха с 73:45. В крайна сметка преди заключителните 10 минути Рилецо поведе с 81:57.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ

Въпреки огромния пасив, който натрупаха, баскетболистите на Ямбол е се отказват да намалят изоставането си. Тя успяха да свалят разликата за кратко, но домакините бързо успяват да си върнат аванса. В крайна сметка Рилски спортист затвори срещата в своя полза без особени затруднения.

Мирослав Васов наниза 21 точки за Рилски спортист, Майкълин Скот вкара 17 точки, а 16 реализира Джоузеф Лоусън.

За Ямбол Питър Кис се отчете с 19 точки, а Тейлър Къри добави 15 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Майкълин Скот, Крис Минков, Чавдар Костов, Александър Янев, Джоузеф Лоусън III

ЯМБОЛ: Айзък Бонтон, Иван Лилов, Павел Маринов, Питър Кис, Тейлър Къри